İlham Əliyev Macarıstanın baş nazirinə təbrik məktubu göndərdi
"Ölkənizin milli bayramı münasibətilə Sizə və bütün xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi və xoş arzularımı çatdırıram.
Qarşılıqlı inam və etimada əsaslanan və gündən-günə yeni məzmunla zənginləşən Azərbaycan-Macarıstan münasibətlərinin hazırkı səviyyəsi məmnunluq doğurur.
Biz böyük potensiala malik dövlətlərarası əlaqələrimizin bütün sahələrdə genişləndirilməsinə, o cümlədən strateji tərəfdaşlığımızın daha da dərinləşməsinə xüsusi önəm veririk. Ali səviyyədə qarşılıqlı anlaşma və fəal siyasi dialoqun mövcudluğu bunun üçün əlverişli zəmin və imkanlar formalaşdırmışdır.
Əminəm ki, Azərbaycan-Macarıstan dostluq münasibətlərinin və strateji tərəfdaşlığının möhkəmləndirilməsi və inkişafı yolunda birgə səylərimizi dövlətlərimizin maraqları və xalqlarımızın mənafeyi naminə həm ikitərəfli qaydada, həm də çoxtərəfli müstəvilərdə, xüsusilə də Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində bundan sonra da ardıcıl şəkildə davam etdirəcəyik.
Tezliklə görüşmək ümidi ilə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, məsul fəaliyyətinizdə uğurlar, dost Macarıstan xalqına daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил Виктора Орбана
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо премьер-министру Венгрии Виктору Орбану.
От своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и всему Вашему народу самые искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника Вашей страны.
Нынешний уровень основанных на взаимной вере и доверии азербайджано-венгерских отношений, которые день ото дня обогащаются новым содержанием, вызывает удовлетворение.
Мы придаем особое значение расширению наших обладающих большим потенциалом межгосударственных отношений во всех сферах, в том числе дальнейшему углублению нашего стратегического партнерства. Благоприятную почву и возможности для этого сформировали взаимопонимание и активный политический диалог на высшем уровне.
Уверен, что в интересах наших народов мы будем и впредь последовательно продолжать наши совместные усилия на пути укрепления и развития азербайджано-венгерских дружественных отношений и стратегического партнерства как на двусторонней основе, так и на многосторонних платформах, в частности в рамках Организации тюркских государств.
С надеждой на скорую встречу желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в Вашей ответственной деятельности, дружественному народу Венгрии - благополучия и процветания".скачать dle 11.3