İntihar edən hərbçimizin FOTOSU
Ötən gün Müdafiə Nazirliyinin "N" saylı hərbi hissəsinin hərbi qulluqçusu, əsgər Novruz Gözəlov intihar edib.
Modern.az-ın məlumatına görə, intihar edən hərbçimiz Bakı şəhərindəndir.
O, Sabunçu rayonunun Bakıxanov qəsəbəsində yaşayırdı.
Novruz Gözəlov ailədə iki qardaşın böyüyü olub. 18 yaşlı gəncin bir neçə ay öncə hərbi xidmətə yollandığı bildirilir.
Fakt üzrə Gəncə Hərbi Prokurorluğunda Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanılaraq, zəruri istintaq hərəkətləri həyata keçirilib.
Hazırda istintaq davam etdirilir və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq bütün tədbirlərin görülməsi təmin olunacaq.

Распространилось фото военнослужащего, покончившего с собой
Как сообщает modern.az, 18-летний юноша был родом из Баку, проживал в поселке Бакиханов Сабунчинского района.
Всего несколько месяцев назад он отправился исполнять свой воинский долг, будучи старшим из двух братьев в семье.
По данному факту в Гянджинской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, ведутся необходимые следственные действия.
В настоящее время следствие продолжается, и будет обеспечено принятие всех мер в соответствии с требованиями законодательства.