Bakıda bəzi ərazilərdə maşın saxlamaq qadağan edilib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) Bakıda bəzi ərazilərdə maşın saxlamağı qadağan edib.
Qurum bəyan edib ki, paytaxtda avtomobillərin sayı artdıqca maşını saxlamaq üçün yer tapmaq çətinləşir. Mövcud problemin həlli istiqamətində mütəmadi olaraq işlər görülür. Bu istiqamətdə İsmayıl bəy Qutqaşınlı küçəsində 29 yerlik parklanma məntəqəsinin təşkili üçün nişanlanma işləri görülüb.
Parklanma ilə bağlı Sabit Rəhman və Alı Mustafayev küçələrində də tədbirlər görülüb. Burada mövcüd parklanma məntəqələrində 3 ədəd məlumat lövhəsi yol nişanı quraşdırılıb.
Bəzi yollarda isə qanunsuz parklanmanın qarşısı alınıb. Belə ki, Məmməd Namazov, Kamal Rəhimov, Xəqan Dadaşov küçələri və Bilgəh-Pirallahı şosesində ("Amburan Mall") 9 ədəd "Dayanma və durma qadağandır" yol nişanı quraşdırılıb.скачать dle 11.3

В некоторых частях Баку запретили парковку автомобилей
Азербайджанское агентство наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта запретило парковку автомобилей в некоторых частях Баку.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на агентство.
По заявлению AYNA, с ростом количества автомобилей в столице становится все сложнее найти место для парковки. Для решения этой проблемы регулярно проводятся работы. В частности, на улице Исмайыл бека Гутгашинлы были проведены работы по нанесению разметки для организации парковки на 29 мест.
Меры по упорядочиванию парковки также были приняты на улицах Сабита Рахмана и Алы Мустафаева. Здесь на существующих парковках установлены три информационных дорожных знака.
На некоторых улицах была пресечена незаконная парковка. Так, на улицах Мамеда Намазова, Кямала Рагимова, Хагана Дадашова и на шоссе Бильгя - Пираллахи (возле Amburan Mall) установлены девять дорожных знаков "Остановка и стоянка запрещены".скачать dle 11.3