SAXAL "İslami cihad"ın komandirini məhv edib
İsrail Müdafiə Ordusu (SAXAL) İordan çayının qərb sahilindəki Tulkarm şəhərində Fələstinin radikal "İslami cihad" qruplaşmasının liderini məhv edib.
Bu barədə ordunun "Telegram" kanalında xəbər verilib.
"SAXAL və İsrailin Ümumi Təhlükəsizlik Xidmətinin (ŞABAK) birgə antiterror əməliyyatları zamanı İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin təyyarəsi Tulkarma zərbə endirib və "İslami cihad" terror şəbəkəsinin rəhbəri Muhəmməd Abdullahı məhv edib", - deyə məlumatda bildirilir.
Hava zərbəsi Nur-Şəms qaçqın düşərgəsinə endirilib.
O da vurğulanır ki, Tulkarmda "İslami cihad"ın rəhbəri Muhəmməd Cabberin (Əbu Şucaa) varisi olan Abdullah son aylarda regionda təşkilatın fəaliyyətinə cavabdeh idi. Bundan əlavə, onun özü çoxsaylı terror aktlarında iştirak edib.скачать dle 11.3

Армия Израиля сообщила о ликвидации командира "Исламского джихада" Мухаммада Абдуллы
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) сообщила о ликвидации лидера радикальной палестинской группировки "Исламский джихад" в городе Тулькарм на Западном берегу реки Иордан.
Об этом сообщает армейская пресс-служба в Telegram-канале.
"В ходе совместных антитеррористических действий ЦАХАЛ и Службы общей безопасности Израиля (ШАБАК) самолет ВВС Израиля нанес удар в районе Тулькарма и ликвидировал Мухаммада Абдуллу, главу террористической сети "Исламского джихада", - говорится в информации.
Авиаудар был нанесен по лагерю беженцев Нур-Шамс, расположенному вблизи Тулькарма. По данным ЦАХАЛ, Абдулла являлся преемником Мухаммада Джаббера (Абу Шуджаа), который был главой организации в Тулькарме.
Пресс-служба армии Израиля среди прочего сообщила, что в последние месяцы Абдулла отвечал за деятельность организации в этом районе. Кроме того, он был причастен к многочисленным терактам.скачать dle 11.3