Mikayıl Cabbarov: "Azərbaycan iqtisadiyyatında müsbət dinamika müşahidə olunur"
"2024-cü ilin səkkiz ayında ümumi daxili məhsul 4.3% artıb, o cümlədən qeyri-neft sektorunda 7% artım olub".
Bunu iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov "PAŞA Holdinq" MMC-nin təşkilatçılığı ilə Bakıda keçirilən "INMerge" Innovasiya Sammitində bildirib.
Nazir qeyd edib ki, gələcəyimizi çox düşünməliyik:
"Azərbaycan iqtisadiyyatında müsbət dinamika müşahidə olunur. Bugünkü tədbir gələcək innovasiyalarla bağlı danışmağımıza kömək edir. Biz gələcəyimizi düşünməli, yerli uğursuzluqlara qarşı səbir göstərməliyik. Bunların hər biri innovasiyaların inkişafı üçün vacib amildir. Çünki bir sıra innovativ həllər planlaşdırıldığı kimi özünü doğrultmur. Bu da bizi daha da qətiyyətlə irəli getməyə sövq edir".

Министр экономики Азербайджана: В экономике страны наблюдается положительная динамика
За первые восемь месяцев 2024 года валовой внутренний продукт (ВВП) Азербайджана вырос на 4.3%. Особенно впечатляющие результаты показал ненефтяной сектор экономики, продемонстрировав рост на 7%.
Об этом заявил министр экономики Микаил Джаббаров на инновационном саммите INMerge, организованном ООО PASHA Holding в Баку.
"В экономике Азербайджана наблюдается положительная динамика. Сегодняшнее мероприятие помогает нам говорить о будущих инновациях", - отметил он.
Джаббаров подчеркнул, что нам необходимо много думать о своем будущем и проявлять терпение к локальным неудачам. "Это важные факторы для развития инноваций. Ведь ряд инновационных решений не всегда оправдывает себя так, как планировалось. И это побуждает нас идти вперед с еще большей решимостью", - сказал глава Минэкономики.