TIR-larla yolu bağlayan şirkət rəhbəri həbs edildi, atası azadlıqda qaldı
Keçmiş Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidmətinə (DANX) etiraz olaraq Bakıda yolu bağlayan TIR sürücülərindən biri, eyni zamanda TIR-ların məxsus olduğu daşıma şirkətinin rəhbəri Rəmiş Cəfərov və atası Zəkrəm Cəfərovun məhkəməsi başa çatıb.
"Qafqazinfo"nun məlumatına görə, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində keçirilən iclasda hökm oxunub.
Hökmə əsasən, Rəmiş Cəfərov 6 il azadlıqdan məhrum edilib. Onun atası isə həbsə göndərilməyib. Z.Cəfərova 2 il sınaq müddəti seçilməklə 5 il cəza verilib, onun həbsi şərti hesab edilib.
Qeyd edək ki, prokuror dünənki çıxışında onların hər ikisinin həbsini tələb etmiş, Rəmiş Cəfərovun 8, Zəkrəm Cəfərovun isə 6 il azadlıqdan məhrum edilməsini istəmişdi.
Xatırladaq ki, "R Group Azerbaijan" şirkətinin sürücüləri Heydər Əliyev prospektində yolu bağlamış, nəticədə saatlarla süni tıxac yaranmışdı. Onlar DANX tərəfindən müvafiq icazə vərəqələrinin verilmədiyini iddia edirdilər.
Yükdaşıma xidmətləri ilə məşğul olan "R Group Azerbaijan" şirkətinin rəhbəri Rəmiş Cəfərov Belarus vətəndaşı Yuri Qnoyanikə məxsus 37 min dollarlıq yükü ələ keçirməkdə ittiham olunur. Bundan başqa, o, dörd sahibkara məxsus ümumilikdə 68 min dollarlıq məhsulun daşınması üzrə də onlara maddi ziyan vurduğu üzə çıxıb. Sonradan onun atası da cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.скачать dle 11.3

Глава компании, перекрывший проспект фурами, получил срок, его отец остался на свободе
В Баку завершился суд над главой транспортной компании и водителем фуры Рамишем Джафаровым, который вместе с другими водителями перекрыл дорогу в Баку в знак протеста против действий бывшей Государственной службы автомобильного транспорта (ГСАТ), а также над его отцом Закрамом Джафаровым.
Как сообщает Qafqazinfo, на заседании в Бакинском суде по тяжким преступлениям был зачитан приговор, согласно которому Р.Джафаров приговорен к 6 годам лишения свободы.
Его отец избежал заключения - З.Джафарову назначено наказание в виде 5 лет лишения свободы условно с испытательным сроком 2 года.
Добавим, прокурор требовал для Рамиша Джафарова 8 лет, а для Закрама Джафарова - 6 лет лишения свободы.
Напомним, в феврале 2022 года водители компании R Group Azerbaijan перекрыли проспект Гейдара Алиева в Баку, из-за чего на несколько часов образовался дорожный затор. Они утверждали, что ГСАТ не выдала им необходимые бланки разрешений.
Отметим, руководитель занимающейся грузоперевозками компании R Group Azerbaijan Р.Джафаров также обвиняется в присвоении груза стоимостью 37 000 долларов, принадлежащего гражданину Беларуси Юрию Гноянику. Кроме того, в ходе следствия выяснилось, что при перевозке товаров он нанес ущерб четырем предпринимателям на сумму 68 000 долларов. В ходе расследования дела позже к уголовной ответственности был привлечен и его отец.скачать dle 11.3