Bakı-Sumqayıt qatarlarında qiymətlər artırılır - YENİ TARİFLƏR
Bu barədə jurnalistlərə açıqlamasında Azərbaycan Dəmir Yollarının Sərnişin Daşıma departamentinin rəhbəri Azər Fərəcov deyib.
Onun sözlərinə görə, bu ilin 25 sentyabr tarixindən Abşeron Dairəvi Dəmir Yolu üzrə ən minimal tarif 0,4 manat olacaq, istiqamətlər üzrə isə 0,1-0,2 manat artacaq.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl ictimai nəqliyyatda, o cümlədən metroda gediş haqqı 40 qəpikdən 50 qəpiyə qədər artırılıb. Hazırda Bakı-Sumqayıt qatarları üzrə gediş haqqı üzrə maksimal tarif 1 manat təşkil edir. Bu istiqamət üzrə günlük sərnişin daşıma isə ən yüksək həddə çatıb. ADY bir neçə gün əvvəl günlük sərnişindaşımaların 37 min nəfəri ötdüyünü açıqlamışdı.скачать dle 11.3

Изменены тарифы на проезд в поездах Баку - Сумгайыт
Об этом журналистам заявил руководитель департамента пассажирских перевозок ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД) Азер Фараджов.
По его словам, с 25 сентября минимальный тариф на Абшеронской кольцевой железной дороге увеличится на 0.4 маната, а по направлениям - на 0.1-0.2 маната.
Отметим, что ранее стоимость проезда в общественном транспорте, в том числе в метро, была повышена с 40 до 50 гяпиков. В настоящее время максимальный тариф на проезд по маршруту Баку - Сумгайыт составляет 1 манат. Ежедневные пассажирские перевозки по этому направлению достигли максимума. Несколько дней назад АЖД сообщило, что ежедневные пассажироперевозки превысили 37 000 человек.скачать dle 11.3