Prezident: "Antiterror əməliyyatı nəticəsində separatçıların kökü kəsildi "
"Bu günü (Dövlət Suverenliyi Günü - red.) biz birlikdə Xankəndidə qeyd edirik və əminəm ki, 20 Sentyabr bundan sonra Azərbaycanda geniş qeyd ediləcək".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Qarabağ Universitetinin müəllim və tələbə heyəti ilə görüşündə söyləyib.
"Düz bir il bundan əvvəl qəhrəman Azərbaycan Ordusu dövlət suverenliyini tam bərpa etmişdir. Bir gündən az davam edən antiterror əməliyyatı nəticəsində separatçıların kökü kəsildi, Azərbaycan öz dövlət suverenliyini tam təmin etdi, beynəlxalq hüquq zəfər çaldı və Azərbaycan öz gücünü bir daha göstərdi", - deyə dövlətimizin başçısı vurğulayıb.скачать dle 11.3

Президент: В результате антитеррористической операции сепаратисты были уничтожены
Этот день (День государственного суверенитета - ред.) мы вместе отмечаем в Ханкенди и уверен, что отныне 20 Сентября будет широко отмечаться в Азербайджане.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент страны Ильхам Алиев на встрече с преподавателями и студентами Карабахского университета.
"Ровно год назад героическая азербайджанская армия полностью восстановила государственный суверенитет. В результате антитеррористической операции, продолжавшейся менее одного дня, сепаратисты были уничтожены, Азербайджан полностью обеспечил свой государственный суверенитет, международное право взяло верх, и наша страна вновь продемонстрировала свою мощь", - подчеркнул глава государства.скачать dle 11.3