"Formula-1" üzrə Azərbaycan Qran-prisinə saxta bilet satan şəxs saxlanılıb - VİDEO
Daxili İşlər Nazirliyinin Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən əməliyyat nəticəsində "Formula-1" üzrə Azərbaycan Qran-prisi yarışlarına saxta biletlər hazırlayaraq satışını təşkil edən əvvəllər məhkum olunmuş Elmar İsrafilov saxlanılıb.
Müəyyən edilib ki, bu şəxs "Instagram" sosial şəbəkəsində yaratdığı profillərdə onlayn qaydada məlumatları dəyişdirilmiş saxta biletlər yerləşdirərək satışı ilə məşğul olub.
E.İsrafilov bu yolla 30 nəfərdən artıq şəxsə saxta bilet sataraq maddi gəlir əldə edib. Aparılan əməliyyat-texniki tədbirlər zamanı saxlanılan şəxsin törətdiyi hüquqazidd əməllər tam sübuta yetirilib.
Faktla bağlı Baş İdarədə araşdırmalar davam etdirilir.
Sonda bir daha qeyd edək ki, "Formula-1" Azərbaycan Qran-prisini canlı izləmək istəyən şəxslərə biletləri yalnız yarışın rəsmi internet ünvanı, digər partnyor sayt və satış məntəqələrindən əldə etmələri tövsiyə olunur.скачать dle 11.3

МВД пресекло продажу поддельных билетов на гонки "Формулы-1" в Баку - ВИДЕО
В результате операции, проведенной сотрудниками Главного управления по борьбе с киберпреступностью Министерства внутренних дел (МВД), задержан ранее судимый Эльмар Исрафилов, организовавший продажу поддельных билетов на соревнования Гран-При Азербайджана "Формулы-1".
Следствие установило, что данное лицо занималось продажей поддельных билетов с измененной информацией в режиме онлайн посредством профилей, созданных в социальной сети Instagram.
Таким образом, Исрафилов получил материальный доход, продав поддельные билеты более чем 30 людям. В ходе проведенных оперативно-технических мероприятий были полностью доказаны правонарушения, совершенные задержанным.
"В заключение еще раз отметим, что лицам, желающим посмотреть Гран-При Азербайджана "Формулы-1", рекомендуется приобретать билеты только на официальном интернет-адресе гонки, других партнерских сайтах и в торговых точках", - отметили в МВД.скачать dle 11.3