DYP "Formula-1" ilə əlaqədar sürücülərə müraciət etdi
"Formula-1" Azərbaycan Qran-prisi ilə əlaqədar Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi sürücülərə müraciət edib.
"Sabah başlayacaq "Formula-1" Azərbaycan Qran-prisi ilə əlaqədar bəzi küçə və prospektlərdə hərəkətin məhdudlaşdırıldığını nəzərə alaraq xüsusilə paytaxtın cənub qapısında yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təmin edilməsi və nəqliyyat sıxlığının qarşısının alınması məqsədilə sürücülərdən xahiş olunur ki, cənubdan mərkəzə doğru, yəni "Azneft" və "Neftçilər" dairəsinə alternativ kimi Bakı-Salyan yolunun 14-cü kilometrliyindən Lökbatan dairəsi istiqamətində Üçüncü Kənar Dairəvi yolla "20 Yanvar" və ya Yeni Yasamal ərazisindən keçməklə hərəkət etsinlər.
Eyni zamanda 20-ci sahə, Bayıl qəsəbəsində yaşayanlar isə qəsəbənin daxili yolları ilə Qurban Abbasov küçəsindən keçməklə Teymur Elçin, Mehdi Hüseyn və Lermontov küçələri ilə mərkəzə doğru hərəkət etmələri tövsiyə olunur.
Bununla yanaşı yol hərəkəti iştirakçılarından yarışın keçirildiyi müddət ərzində fərdi minik avtomobillərindən mümkün qədər az istifadə etmələri, şəhərin mərkəzi hissəsinə yalnız ictimai nəqliyyat vasitələri ilə hərəkət etmələri xahiş olunur".скачать dle 11.3

Дорожная полиция обратилась к водителям в связи с Гран-при Азербайджана
"Учитывая ограничение движения на некоторых улицах и проспектах в связи с Гран-при Азербайджана "Формулы-1", в целях обеспечения безопасности дорожного движения и предотвращения транспортных заторов водителям рекомендуется двигаться к круговым развязкам "Азнефть" и "Нефтчиляр", используя Третью кольцевую дорогу от 14-го километра трассы Баку - Сальян через локбатанскую развязку в направлении станции метро "20 Января" или через территорию Ени Ясамала", - отметили в управлении.
Жителям территории, известной как "20-й участок", и поселка Баил полиция советует добираться в центр города по внутренним дорогам поселка через улицу Гурбана Аббасова, а затем - по улицам Теймура Эльчина, Мехди Гусейна и Михаила Лермонтова.
Кроме того, управление призывает участников дорожного движения на период проведения Гран-при по возможности сократить использование личных автомобилей до минимума и добираться в центр столицы на общественном транспорте.