"Formula-1"lə əlaqədar sürücülərə MÜRACİƏT - Alternativ yollar AÇIQLANDI
"2025 Formula-1 Azərbaycan Qran-prisi" ilə əlaqədar Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi (BŞDYPİ) sürücülərə müraciət edib.
"Sabah başlayacaq "2025 Formula-1 Azərbaycan Qran-prisi" ilə əlaqədar bəzi küçə və prospektlərdə hərəkətin məhdudlaşdırıldığını nəzərə alaraq, xüsusilə paytaxtın cənub qapısında yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təmin edilməsi və nəqliyyat sıxlığının qarşısının alınması məqsədilə sürücülərdən xahiş olunur ki, cənubdan mərkəzə doğru, yəni Azneft və "Neftçilər" dairəsinə alternativ kimi Bakı-Salyan yolunun 14-cü kilometrliyindən Lökbatan dairəsi istiqamətində üçüncü kənar dairəvi yolla "20 Yanvar" və ya Yeni Yasamal ərazisindən keçməklə hərəkət etsinlər.
Eyni zamanda, 20-ci sahə, Bayıl qəsəbəsində yaşayanlar isə qəsəbənin daxili yolları ilə Qurban Abbasov küçəsindən keçməklə Teymur Elçin, Mehdi Hüseyn və Lermontov küçələri ilə mərkəzə doğru hərəkət etmələri tövsiyə olunur.
Bununla yanaşı, yol hərəkəti iştirakçılarından yarışın keçirildiyi müddət ərzində fərdi minik avtomobillərindən mümkün qədər az istifadə etmələri, şəhərin mərkəzi hissəsinə yalnız ictimai nəqliyyat vasitələri ilə hərəkət etmələri xahiş olunur".скачать dle 11.3

Дорожная полиция обратилась к водителям в связи с "Формулой-1" - АЛЬТЕРНАТИВНЫЕ МАРШРУТЫ
Управление Государственной дорожной полиции города Баку выступило с обращением к водителям в связи с предстоящим Гран-при Азербайджана "Формулы-1".
"В связи с ограничением движения на некоторых улицах и проспектах из-за стартующего завтра Гран-при Азербайджана, в целях обеспечения безопасности дорожного движения и предотвращения транспортных заторов, особенно на южном въезде в столицу, водителям рекомендуется использовать альтернативные маршруты.
Двигаясь с юга в центр города, в направлении круговой развязки "Азнефть" и проспекта Нефтчиляр, предлагается следовать по третьей внешней кольцевой дороге, сворачивая на нее на 14-м километре трассы Баку - Сальян через транспортную развязку "Локбатан" и проезжая через территорию "20 Января" или Ени Ясамал.
Жителям 20-го квартала и поселка Баил рекомендуется передвигаться по внутренним дорогам поселка через улицу Гурбана Аббасова, далее по улицам Теймура Эльчина, Мехди Гусейна и Михаила Лермонтова в направлении центра города.
Кроме того, участников дорожного движения просят по возможности минимизировать использование личного автотранспорта в период проведения гонок и передвигаться в центральной части города преимущественно на общественном транспорте", - говорится в информации дорожной полиции.скачать dle 11.3