Vəfat edən məşhur rusiyalı teleaparıcının varislərinə qoyduğu böyük miras məlum oldu
Ötən gün vəfat edən məşhur Şən və Hazırcavablar Klubu (ŞHK) telelayihəsinin aparıcısı Aleksandr Maslyakovun varislərinə qoyduğu miras məlum olub.
-ın "StarHit"ə istinadən xəbərinə görə, rusiyalı teleaparıcı varislərinə 338 milyon rubl (6 milyon manatdan çox) dəyərində ikimərtəbəli malikanə qoyub.
Həmçinin nəşrin məlumatına görə, onun bahalı avtomobillərdən ibarət kiçik parkı olub.
Eyni zamanda, qeyd edilir ki, Aleksandr Maslyakov böyük məbləğdə gəlirlərinə görə tez-tez sosial şəbəkələrdə qınaqlara tuş gəlirmiş, lakin həmkarı Yuli Qusman ŞHK-nın stabil olaraq bütün reytinqləri üstələdiyini xatırladaraq onun müdafiəsinə qalxırmış.
Həmçinin Maslyakovun ŞHK-nın istehsalı ilə məşğul olan "AmiK" şirkətinə də sahib olduğu bildirilir ki, bu şirkət teleaparıcının oğluna keçə bilər. Maslyakovun arvadı Svetlana da birinci dərəcəli varislər siyahısındadır.
Qeyd edək ki, "Forbes"a görə, 11 il əvvəl "AmiK"in illik gəliri ən azı 3.5 milyon dollar təşkil edib. Maslyakovun özü isə 500 milyon rubl (9 milyon manatdan çox) gəliri olduğunu bəyan edib.
Xatırladaq ki, teleaparıcı Aleksandr Maslyakov sentyabrın 8-də 83 yaşında ağciyər xərçəngindən vəfat edib.скачать dle 11.3

Стало известно, какое наследство оставил после себя Александр Масляков
Также, по информации издания, у артиста был небольшой автопарк дорогих машин. Как отмечается в публикации, нередко телеведущего корили за солидный достаток в Сети, однако за него заступался коллега Юлий Гусман, который напоминал, что КВН стабильно бьет все рейтинги.
"Масляковы - молодцы! Саша - потрясающий ведущий и организатор. Понятно, что он небедный человек, его программа стабильно бьет все рейтинги. Но Масляков заслужил финансовый успех. И нечего завидовать, что у него дом-дворец, иномарки, квартиры", - заявлял Гусман.
Издание отметило, что Маслякову также принадлежит компания "АМиК", которая занимается производством КВН. Она может перейти сыну телеведущего. Вдова Маслякова Светлана также в списке наследников первой линии.
Согласно данным Forbes, 11 лет назад годовой доход "АМиК" составлял не менее 3.5 млн долларов. Сам Масляков при этом декларировал доход в размере 500 млн рублей (примерно 9.4 млн манатов - ред.).
Ранее Telegram-канал SHOT сообщил, что руководитель КВН, ушедший из жизни 8 сентября, последние недели перед смертью находился в отделении паллиативной помощи одной из больниц Москвы. По его информации, рядом с 82-летним телеведущим находились его близкие.