Naxçıvanda cəzaçəkmə müəsissəsinin nəzarətçisi cinayət məsuliyyətinə cəlb olunub
Naxçıvanın Penitensiar Xidmətinin Qarışıq Rejimli Cəzaçəkmə Müəsissəsinin nəzarətçisi Ceyhunə Qurbanova cinayət məsuliyyətinə cəlb olunub.
Bu barədə Naxçıvan Muxtar Respublikası Prokurorluğundan məlumat verilib.
Bildirilib ki, həmin şəxsin qanunsuz əməlləri barədə daxil olmuş material üzrə Muxtar Respublika Prokurorluğunda araşdırma aparılıb. Araşdırma zamanı Ceyhunə Qurbanovanın qulluq mövqeyindən istifadə edərək qeyd olunan müəssisədə cəza çəkən qadın məhkumlardan biri üçün cəzaçəkmə müəssisələrində saxlanılan şəxslərə qadağan olunmuş müxtəlif əşyaları yoxlamadan gizlədərək özünə məxsus çantada müəsissəsinin daxilinə keçirməsinə və həmin məhkuma verməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Fakta bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 317-1.2-ci (Cəzaçəkmə müəssisələrində və ya istintaq təcridxanalarında saxlanılan şəxslərə qadağan olunmuş əşyaların şəxs tərəfindən öz qulluq mövqeyindən istifadə etməklə verilməsi və ya ötürülməsi) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq istintaq aparılır.скачать dle 11.3

Сотрудница пенитенциарного учреждения в Нахчыване привлечена к уголовной ответственности
Сотрудница учреждения смешанного режима Пенитенциарной службы Нахчывана Джейхуна Гурбанова привлечена к уголовной ответственности.
Об этом сообщили в прокуратуре Нахчыванской Автономной Республики.
Сообщается, что согласно поступившим материалам о незаконных действиях данного лица прокуратурой Автономной Республики проведено расследование. В ходе расследования были установлены обоснованные подозрения в том, что Джейхуна Гурбанова, используя свое служебное положение, пронесла в учреждение в своей сумке различные запрещенные предметы для одной из женщин-заключенных, отбывающих наказание в указанном учреждении, и передала их этой заключенной.
По факту в прокуратуре Нахчыванской Автономной Республики возбуждено уголовное дело по статье 317-1.2 (Передача или отправление запрещенных предметов лицам, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы и следственных изоляторах, лицом с использованием своего служебного положения) Уголовного кодекса, ведется следствие.скачать dle 11.3