Yetkinlik yaşına çatmayanlara tütün məmulatları satanlar CƏZALANDIRILDILAR
Şirvan Şəhər Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən yetkinlik yaşına çatmayanlara alkoqollu içkilərin və tütün məmulatlarının satışının qarşısının alınması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilən məlumata görə, şöbə əməkdaşlarının şəhər ərazisində keçirdikləri tədbirlər zamanı 5 mağazada satıcıların yetkinlik yaşına çatmayanlara tütün məmulatları satması aşkar edilib.
Həmin satıcılar barəsində inzibati tənbeh tədbirləri görülüb və onların hər biri qanunvericiliyə uyğun olaraq məsuliyyətə cəlb olunublar.
Bundan əlavə, polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən nəzarət-profilaktik tədbirlər zamanı qanunsuz olaraq küçə ticarəti ilə məşğul olan 10, urnalardan kənara tullantılar atan 12 nəfər şəhər sakini də müəyyən edilərək inzibati qaydada məsuliyyətə cəlb olunub.

В Ширване наказаны продавцы, торгующие сигаретами несовершеннолетним
Как сообщили в региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана, в ходе мероприятий, проведенных правоохранителями на территории города, в пяти магазинах было выявлено, что продавцы продают табачные изделия подросткам.
В отношении этих продавцов были приняты меры административного взыскания, и каждый из них был привлечен к ответственности в соответствии с законодательством.
Кроме того, в ходе контрольно-профилактических мероприятий, проведенных сотрудниками полиции, выявлены и привлечены к административной ответственности 10 человек, незаконно занимавшихся уличной торговлей, и 12 жителей города, выбрасывающих мусор за пределы урн.