Siciliya yaxınlığında yaxta ilə batan məşhur bankir və həyat yoldaşının cəsədləri tapıldı
Italiyalı xilasedicilər Siciliya sahillərində lüks yaxtada batan "Morgan Stanley International" şirkətinin direktorlar şurasının sədri Conatan Blumer və onun həyat yoldaşı Cudinin cəsədini çıxarıblar.
Median.Az xəbər verir ki, bu barədə "Sky News" məlumat yayıb.
Məlumatlara görə, ümumilikdə, beş cəsəd tapılıb. Bundan əvvəl vəkil Kristofer Morvillo və həyat yoldaşı Nedanın cəsədlərinin tapılması faktı təsdiqlənib. Dünən məlum olub ki, britaniyalı iş adamı Mayk Linçin meyiti tanınıb.
Bundan əlavə, Avropa mediası xilasedicilərin Linçin 18 yaşlı qızı Hannanın da cəsədini çıxardığını bildirib. Bununla belə, Britaniya mətbuatı yazır ki, Linçin qızı hələ də itkin hesab edilir və onun axtarışları davam edir.
Qeyd edək ki, 56 metrlik "Bayesian" yaxtası bazar ertəsi səhər Siciliyanın Portiçello yaşayış məntəqəsi yaxınlığında fırtına zamanı batıb. Versiyalardan birinə görə, gəminin dirəyi əvvəlcə sınıb, sonra isə o dayanıqlığını itirərək batıb. Başqa bir versiyaya görə, fırtına səbəbindən qısa müddətdə gəminin üzərinə çox böyük miqdarda su tökülüb və bu səbəbdən də o dibə çöküb.
Göyərtədə ümumilikdə 22 nəfər olub: 10 ekipaj üzvü və 12 sərnişin. Xilasedicilər 15 nəfəri sağ çıxara biliblər. Qəza baş verən gün bir nəfərin meyiti tapılıb.

С затонувшей близ Сицилии яхты подняли тела известного банкира и его жены
Всего, согласно данным, найти удалось пять тел. Ранее подтвердили обнаружение тел адвоката Кристофера Морвилло и его супруги Неды.
Накануне стало известно, что опознано тело британского предпринимателя Майка Линча.
Кроме того, европейские СМИ сообщали, что спасатели также извлекли тело 18-летней дочери Линча Ханны. Однако британская пресса пишет, что дочь Линча по-прежнему считается пропавшей без вести, ее поиски, по-видимому, продолжаются.
Яхта Bayesian длиной в 56 м пошла ко дну во время бури в понедельник утром близ сицилийского населенного пункта Портичелло. По одной из версий, на судне сначала сломалась мачта, после чего оно потеряло устойчивость и затонуло. Согласно другой версии, из-за бури на судно за очень короткое время попало очень большое количество воды, и по этой причине оно ушло на дно.
Всего на борту находились 22 человека: 10 членов экипажа и 12 пассажиров. Спасателям удалось обнаружить 15 выживших. Тело одного погибшего обнаружили в день крушения.