Hindistanda əczaçılıq zavodunda partlayış olub, 14 nəfər ölüb
Hindistanda “Escientia” əczaçılıq şirkətinin dərman preparatları istehsal olunan zavodunda baş verən partlayış nəticəsində 14 nəfər ölüb, 18 nəfər müstəlif dərəcəli bədən xəsarətləri ilə xəstəxanaya yerləşdirilib.
xəbər verir ki, bu barədə “The Indian Express” mənbələrinə istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, insident Andhra Pradeş ştatının Anakapalle şəhərindəki zavodda baş verib. Orada bir çox əczaçılıq şirkətinin yerləşdiyi Atçutapuram Xüsusi İqtisadi Zonası yerləşir.
“Əczaçılıq reaktoru partlayıb, daha sonra isə orada yanğın başlayıb. Yanğının səbəbi qısaqapanma olub”, - ştat polisinin açıqlamasında deyilir.
Qeyd olunur ki, partlayışdan sonra başlayan yanğını söndürmək üçün onlarla yanğınsöndürən maşın hadisə yerinə cəlb edilib.скачать dle 11.3

В Индии при взрыве на фармзаводе погибли 14 человек
В Индии 14 человек погибли и 18 госпитализированы в результате взрыва на заводе по производству фармацевтических препаратов компании Escientia.
Как передает Median.Az, об этом сообщает в среду The Indian Express со ссылкой на источники.
Согласно информации, инцидент произошел на заводе в городе Анакапалле в штате Андхра-Прадеш. Там находится особая экономическая зона Атчутапурам, где базируются многие фармацевтические компании.
"Взорвался фармацевтический реактор, после чего там начался пожар. Причиной возгорания стало короткое замыкание", - говорится в сообщении полиции штата.
Отмечается, что после взрыва начался пожар, десятки пожарных машин направились к месту происшествия.скачать dle 11.3