Kart hesabını yoxlamaq istəyən yaşlı kişini talamaqda şübhəli bilinən yeniyetmə saxlanılıb
Biləsuvar Rayon Polis Şöbəsinə 73 yaşlı bir nəfərin kartındakı 500 manat pulun oğurlanması ilə bağlı müraciət daxil olub.
"Report" xəbər verir ki, polis əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilmiş tədbirlərlə əməli törətmiş 2006-cı il təvəllüdlü C.Ağayev müəyyən edilərək saxlanılıb. Araşdırmalarla müəyyən olunub ki, kart sahibi bankomata yaxınlaşaraq digər bir şəxslə birlikdə hesabındakı məbləği öyrənmək istəyib.
Bu zaman səhvən hesabdan pul çıxarsalar da, bundan xəbərsiz olduqları üçün məbləğ çıxmadan oradan uzaqlaşıblar. Kənarda dayanıb baş verənləri müşahidə edən yeniyetmə isə çıxan məbləği oğurlayıb.

Подросток украл деньги, забытые пенсионером в банкомате
В Билясуварский районный отдел полиции поступила информация о краже 500 манатов с карты пожилого человека.
Как сообщает Report, в результате мероприятий, проведенных правоохранителями, был установлен и задержан подозреваемый в совершении преступного деяния Дж.Агаев (2006 г.р.).
В ходе расследования выяснилось, что владелец карты подошел к банкомату вместе с другим человеком, чтобы узнать сумму на своем счете.
По ошибке они сняли деньги со счета, но, не заметив этого, отошли от банкомата, оставив купюры. Находившийся неподалеку подросток, наблюдавший за происходящим, похитил забытую сумму.