Ağadadaş Ağayev mühafizəçi ilə üzləşdi: "Səni baltalayaram, heç kim mənə heç nə edə bilməz!"
Xalq artisti Ağadadaş Ağayevin baltalı hücum etdiyi mühafizəçi Nurəddin Cəlilovla üzləşdirilib. Üzləşdirmə Binəqədi Rayon Polis İdarəsinin İstintaq Şöbəsində baş tutub. 1 saata yaxın davam edən üzləşdirmədə Ağadadaş Ağayev baltalı hücumu ilə bağlı inkarçı mövqe tutub, mühafizəçiyə atdığı baltanı "məişət əşyası" adlandırıb, baş verənlərdə məsuliyyəti Nurəddin Cəlilovun üstünə atmağa çalışıb.
Musavat.com əməkdaşı məsələ ilə bağlı Ağadadaş Ağayevlə əlaqə saxlamağa cəhd edib. Lakin xalq artisti zənglərimizi cavabsız qoyub.
Yada salaq ki, bu il iyulun 22-də Binəqədi rayonu ərazisində baş vermiş insidentdən sonra Ağadadaş Ağayev videomüraciət yayaraq hadisə ilə bağlı öz versiyasını təqdim edib. Bundan sonra onun balta ilə hücum etdiyi mühafizəçi Nurəddin Cəlilov TV Musavat-ın qonağı olub. Baş vermiş insidentin detallarını açıqlayan Nurəddin Cəlilov Ağadadaş Ağayevin baltalı hücumuna rəğmən, onunla barışa biləcəyini dilə gətirib. Deyib ki, Ağadadaş Ağayevi yerə yıxandan sonra vurduğuna görə peşmandır və bu hərəkətinə görə üzrxahlıq da edib. Birbaşa efirdən Ağadadaş Ağayevə ünvanlanan sülh təklifinə xalq artisti hələ ki reaksiya verməyib. Onun vəkili Şəfa Camalzadə isə müvəkkilinin ona uzanan barışıq əlini sıxıb-sıxmayacağına aydınlıq gətirməyib.
Xatırladaq ki, insidentlə bağlı yayılan videolardan aydın olur ki, Ağadadaş Ağayev "MedEra" hospitalının yerləşdiyi binanın mühafizə xidmətində çalışan Nurəddin Cəlilova bir dəfə deyil, 3 dəfə hücum edib. Nurəddin Cəlilov Musavat.com-un əməkdaşına deyib ki, Ağadadaş Ağayevlə insidentə səbəb xalq artistinin ona nalayiq ifadələr işlətməsi olub:
"Hadisə səhər saat 8-ə qalmış baş verib. Mən "MedEra" hospitalına gələn xəstəyə aid avtomobili park edən vaxt yuxarıdan qışqırıq səsləri eşitdim. Ağadadaş Ağayev həmin vaxt öz balkonundan mənə qışqırırdı. Birinci ona fikir vermirdim. Sonra o, yenə təkidlə mənə "bura gəl, qorxma, gəl bura" deyə səslənməyə davam etdi. Mən dedim ki, mənimləsiniz? Dedi ki, hə. Daha sonra mən ona cavab verdim ki, nə üçün qorxmalıyam ki? O, yenə təkidlə mənə dedi ki, gəl bura. Yenidən cavab verdim ki, mən hazırda iş başındayam və ərazidən uzaqlaşa bilmərəm. Daha sonra o, mənə üzünü tutaraq "ermənidən əmələ gələn, sənə demirəm bura gəl?", - deyə qışqırmağa başladı. Daha sonra o, yenə söyüşlərə davam etməyə başladı". Mühafizəçi bildirib ki, bu söyüşlərdən sonra o, əlində balta "MedEra" hospitalının həyətinə doğru irəliləməyə başlayıb:
"Mən həmin vaxt öz işimlə məşğul idim. Bir də gördüm ki, uzaqdan "mən səni baltalayaram və heç kim mənə heç nə edə bilməz!" ifadələrini qışqıra-qışqıra deyərək, mən tərəfə yaxınlaşmağa başlayır. O, yenə nalayiq ifadələr işlədir və mən yenə də ona fikir vermirəm və iki dəfə ərazidən uzaqlaşıram. Daha sonra o, baltanı mən tərəfə atır və bundan sonra baş verən hadisələr məlumdur. Əgər məsələ Ağadadaş Ağayevin dediyi kimidirsə, ona həkim lazım olubsa, niyə mənə hücum etmək əvəzinə elə "MedEra"ya daxil olmurdu? Məni 3 dəfə balta ilə "MedEra"nın qapısına qədər qovan Ağadadaş Ağayev niyə 1 dəfə hospitalın içinə daxil olub həkim istəmədi?"скачать dle 11.3

Я тебя зарублю топором, и никто ничего мне не сделает: Агададаш Агаев встретился с охранником
Народный артист Азербайджана Агададаш Агаев и охранник MedEra Нураддин Джалилов, на которого певец напал с топором, встретились лицом к лицу после скандального инцидента.
Сообщается, что очная ставка состоялась в Следственном отделе Бинагадинского районного управления полиции. Встреча продолжилась около часа. А.Агаев отрицал нападение с топором, называя его "бытовым предметом", и пытался переложить ответственность за произошедшее на Н.Джалилова.
В связи с этим сотрудник musavat.com попытался связаться с А.Агаевым. Однако народный артист не ответил на звонки.
Добавим, после инцидента, произошедшего 22 июля этого года на территории Бинагадинского района Баку, Агададаш Агаев в видеообращении представил свою версию событий. После этого охранник Нуреддин Джалилов, на которого он напал с топором, стал гостем TV Musavat. Раскрыв подробности произошедшего, Джалилов выразил готовность примириться с Агададашем Агаевым. Он сказал, что сожалеет о том, что ударил певца после того, как повалил его на землю, и извинился за этот поступок. Народный артист пока не отреагировал на предложение о примирении, адресованное ему в прямом эфире. Его адвокат Шафа Джамалзаде также не прояснил, примет ли его подзащитный протянутую руку примирения.
Отметим, что из видео, распространенных в связи с инцидентом, ясно, что А.Агаев напал на Н.Джалилова, работающего в охранной службе здания, где расположен госпиталь MedEra, не один, а три раза. Нуреддин Джалилов сообщил сотруднику musavat.com, что причиной инцидента с Агаевым стало то, что артист употребил в его адрес неприличные выражения:
"Около 08:00 когда я парковал автомобиль пациента, приехавшего в госпиталь MedEra, услышал крики сверху. Это Агададаш Агаев кричал на меня со своего балкона. Сначала не обращал на него внимания. Затем он продолжал настойчиво звать меня: "Иди сюда, не бойся, иди сюда". Я спросил, ко мне ли он обращается. Он ответил утвердительно. Тогда я ответил, что мне нечего бояться. Он снова настойчиво сказал мне подойти. Я снова ответил, что сейчас на работе и не могу отойти от территории. Затем он обратился ко мне со словами "армянское отродье, я тебе говорю, иди сюда!" и начал ругаться. Затем он продолжил сыпать оскорблениями".
Охранник заявил, что после этих оскорблений Агаев начал приближаться к территории госпиталя с топором в руке.
"Я был занят своей работой. Вдруг увидел, что он приближается ко мне, выкрикивая издалека "я тебя зарублю топором, и никто ничего не сможет мне сделать". Он снова употреблял неприличные выражения, и я снова не обращал на него внимания и дважды отходил от территории. Затем он метнул в меня топор, а дальнейшие события известны. Если все обстоит так, как говорит Агаев, и ему действительно нужен был врач, почему он не вошел прямо в MedEra вместо того, чтобы нападать на меня? Почему артист, который три раза гнался за мной с топором до двери MedEra, ни разу не зашел внутрь больницы и не попросил помощи врача?" - рассказал Н.Джалилов.скачать dle 11.3