Bərdədə epilepsiya xəstəsi qadını baltaladı (YENİLƏNİB)
"Report"un Qarabağ Bürosunun əldə etdiyi məlumata görə, qətli törətməkdə təqsirləndirilən Azər Rəşid oğlu İbrahimov epilepsiya xəstəsi olub.
Qardaşı ilə bir yerdə yaşayan A.İbrahimov xəstəliyi ilə əlaqədar olaraq evdə mütəmadi narahatlıq yaradırmış. Bu gün səhər ailə münaqişəsi zəminində baş verən mübahisə zamanı qardaşı arvadına balta ilə xəsarət yetirərək öldürüb.
Azər İbrahimov hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən saxlanılıb, faktla bağlı Bərdə Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır.
Avqustun 5-də səhər saatlarında Bərdə rayonu Kələntərli kəndində 1991-ci təvəllüdlü Sədaqət Rauf qızı İbrahimovanın kəsici alətlə qətlə yetirilməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Bildirilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən, qadının qaynı, 1995-ci il təvəllüdlü Azər Rəşid oğlu İbrahimov polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə saxlanılıb.

В Азербайджане больной эпилепсией мужчина зарубил топором невестку (ОБНОВЛЕНО)
Проживающий с братом А.Ибрагимов из-за своей болезни регулярно доставлял неудобства домашним. Сегодня утром во время семейного конфликта он ударил топором невестку и убил ее.
Азер Ибрагимов задержан правоохранительными органами.
По данному факту в прокуратуре Бардинского района возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджана и ведется предварительное следствие.
Утром 5 августа в полицию поступила информация об убийстве режущим предметом Садагат Ибрагимовой (1991 г.р.) в селе Келентерли Бардинского района.
В ходе проведенных сотрудниками полиции мероприятий задержан подозреваемый в совершении преступления деверь женщины Азер Ибрагимов (1995 г.р.).
По предварительной версии, инцидент произошёл на почве семейного конфликта.
Как сообщает Report, обвиняемый в совершении убийства Азер Ибрагимов страдал эпилепсией.