Təqaüdçülərin kartlarını talayan şəxs saxlanıldı
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Lənkəran regional qrupundan verilən məlumata görə, Lənkəran rayon sakini olan ahıl yaşlı bir nəfər təqaüd kartındakı pulun tanımadığı şəxs tərəfindən oğurlandığı barədə polisə məlumat verib.
Lənkəran Şəhər Rayon Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə həmin vəsaitin zərərçəkmişin kartdakı pulu bankomatdan çıxarmaq üçün kömək istədiyi Kənan Əlizadə tərəfindən oğurlandığı məlum olub.
Araşdırmalarla K.Əlizadənin kömək üçün ona müraciət edən digər üç təqaüdçünün kartından da oğurluq etdiyi müəyyən edilib.
O, bankomatların yaxınlığında dayanaraq kömək istəyən təqaüdçülərin kartlarını alaraq əvəzində onlara müddəti bitmiş başqa bank kartları qaytarıb.
K.Əlizadənin əməllərindən zərərçəkən başqa vətəndaşlar varsa, bu barədə polis orqanlarına məlumat verə bilərlər.скачать dle 11.3

Задержан похищавший карты пенсионеров
Как сообщили в лянкяранской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел, пожилой местный житель сообщил в полицию о краже денег с его пенсионной карты неизвестным лицом.
В результате мероприятий, проведенных сотрудниками районного отдела полиции, выяснилось, что средства были украдены Кянаном Ализаде, к которому потерпевший обратился за помощью для снятия денег с карты в банкомате.
В ходе расследования было установлено, что К.Ализаде совершил кражи с карт еще трех пенсионеров, обратившихся к нему за помощью.
Он стоял возле банкоматов, брал карты пенсионеров, просивших о помощи, и возвращал им взамен другие банковские карты, срок действия которых истек.скачать dle 11.3