Azərbaycanın dövlət borcu 25 milyard manatı keçib
Borcun 16 milyard 571,9 milyon manatı daxili dövlət borcu, 5 milyard 367,5 milyon ABŞ dolları və yaxud 9 milyard 124,75 milyon manatı isə xarici dövlət borcudur.
Daxili dövlət borcalmasının artırılması, dövlət qiymətli kağızlar bazarının inkişafının dəstəklənməsi, dövlət borcunun ortamüddətli və uzunmüddətli gəlirlilik əyrisinin formalaşdırılması və “Dövlət borcunun idarə edilməsinə dair orta və uzun müddət üçün Strategiya”sına uyğun olaraq xarici borcun daxili borcla əvəzlənməsi istiqamətində məqsədyönlü borclanma siyasətinin həyata keçirilməsi nəticəsində daxili dövlət borcu 17 milyard manata yaxınlaşıb", - deyə məlumatda qeyd olunub.

Госдолг Азербайджана превысил 25 млрд манатов
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство финансов, из них 16 млрд 571,9 млн манатов приходится на внутренний государственный долг, 5 млрд 367,5 млн долларов США или 9 млрд 124,75 млн манатов - на внешний государственный долг.
"В результате целенаправленной политики заимствований, направленной на увеличение внутренних государственных заимствований, поддержку развития рынка государственных ценных бумаг, формирование среднесрочной и долгосрочной кривой доходности государственного долга и замещение внешнего долга внутренним в соответствии со Стратегией управления государственным долгом на средне- и долгосрочный периоды, внутренний государственный долг приблизился к 17 млрд манатов", - отмечается в сообщении.