Yeni təyin olunan icra başçısı kimdir?
Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə, Cavid Teyrun oğlu Əbdul-Qədirov Oğuz Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.
Cavid Teyrun oğlu Əbdul-Qədirov 1984-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub.
2004-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə-kredit fakültəsinin bakalavr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə-kredit fakültəsinin magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
2008-2013-cü illərdə Səhiyyə Nazirliyi-HİV/AİDS, vərəm və malyariya ilə mübarizə üzrə Proqramın layihə Əlaqələndirmə Bürosunda maliyyə mütəxəssisi, direktor, 2013-2018-ci illərdə isə "RMDM" ASC-baş direktorun müavini, baş direktor vəzifələrində işləyib.
2018-ci ildə Azərbaycan Respublikasının əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müşaviri, 2018-2020-ci illərdə Nazirlik yanında Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Xidmətinin rəisi, 2020-2021-ci illərdə Nazirliyin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri vəzifələrində çalışıb.
2021-ci ildən etibarən Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparatının rəhbərinin müavini vəzifəsində çalışır.

Биография новоназначенного главы ИВ Огузского района
Распоряжением Президента Азербайджана Ильхама Алиева главой Исполнительной власти Огузского района назначен Джавид Абдул-Гадиров.
представляет его краткую биографию.
Дж. Абдул-Гадиров родился в 1984 году в городе Баку.
В 2004 году с отличием окончил финансово-кредитный факультет Азербайджанского государственного экономического университета, а в 2007 году - финансово-кредитный факультет упомянутого университета.
В 2008-2013 годах работал финансовым специалистом, директором проектного Координационного бюро программы по борьбе с ВИЧ/СПИДом, туберкулезом и малярией Министерства здравоохранения, а в 2013-2018 годах - заместителем генерального директора, генеральным директором ОАО RMDM.
В 2018 году работал советником министра труда и социальной защиты населения, в 2018-2020 годах - начальником Государственной службы медико-социальной экспертизы и реабилитации при данном ведомстве, в 2020-2021 годах - председателем правления Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации при Минздраве.