Sərxoş kişi televizora yüksək səs vermək üstündə arvadını döydü
Abşeron Rayon Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa yüngül zərərvurmada təqsirləndirilən Vəli Hacıyevin (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Cəmilə Səfiyevanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə Vəli Hacıyev cinayət məsuliyyətindən azad edilib və barəsində olan cinayət təqibinə xitam verilib.
İttihama görə, hadisə 8 iyul 2023-cü il tarixdə, gecə saat 1 radələrində Abşeron rayonu ərazisində qeydə alınıb. Belə ki, Vəli Hacıyev yaşadığı evdə arvadı, zərərçəkmiş Zəminə Hacıyeva (şərti) ilə mübahisə edib. Mübahisəyə səbəb isə kişinin mütəmadi olaraq spirtli içkilər içməsi və televizora yüksək səs verməsi olub. Qadın da bunlara görə ərinə iradlar bildirib. Nəticədə Vəli Zəminənin üzərinə hücum edib onun sifət, baş, bədəninin müxtəlif nahiyələrinə şillə və yumruqla qəsdən ardıcıl zərbələr vuraraq qadına xəsarətlər yetirib. Hadisədən sonra Zəminə Hacıyeva Daxili İşlər Nazirliyinin "102" xidməti-zəng mərkəzinə zəng edərək ərindən şikayətçi olub və Vəli Hacıyev cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.скачать dle 11.3

Пьяный мужчина избил жену из-за телевизора
В Абшеронском районном суде завершено судебное расследование уголовного дела Вели Гаджиева (имя и фамилия условные - ред.), обвиняемого в умышленном причинении легкого вреда здоровью.
Как сообщает рravda.az, на заседании под председательством судьи Джамили Сафиевой был зачитан приговор, согласно которому В.Гаджиев был освобожден от уголовной ответственности, а уголовное преследование в его отношении прекращено.
Согласно обвинительному акту, инцидент был зафиксирован 8 июля 2023 года около часа ночи в Абшеронском районе. Вели Гаджиев поссорился со своей женой, Заминой Гаджиевой (имя и фамилия условные - ред.). Причиной конфликта стало то, что мужчина регулярно употреблял алкогольные напитки и смотрел телевизор на полной громкости. Женщина высказала мужу претензии по этому поводу. В результате Вели напал на Замину и намеренно ударил ее по различным частям лица, головы и тела. После инцидента З.Гаджиева позвонила на горячую линию 102 Министерства внутренних дел, пожаловалась на мужа, и В.Гаджиев был привлечен к уголовной ответственности.скачать dle 11.3