Azərbaycan sərhədini keçmək istədilər, atəş açıldı
İyul ayının 3-də saat 23:27-də Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sərhəd Qoşunlarının "Göytəpə" sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində iki nəfər naməlum şəxsin İran İslam Respublikasından Azərbaycan Respublikası istiqamətində dövlət sərhədini pozması müşahidə edilib.
Dövlət Sərhəd Xidmətinin Mətbuat Mərkəzindən verilən xəbərə görə, sərhəd naryadının "Dayan!" əmrinə məhəl qoymayan sərhəd pozucuları qaçmağa cəhd göstərdikdən sonra "Dövlət sərhədi haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinə uyğun olaraq, havaya xəbərdarlıq atəşi açılıb və onlar saxlanılıblar.
Araşdırma zamanı saxlanılan şəxslərin Qazax rayon sakinləri - 1981-ci il təvəllüdlü Anar Rafayil oğlu Tarıverdiyev və 1983-cü il təvəllüdlü Sərvər Mehman oğlu Carçıyev olması müəyyən edilib, üzərlərinə baxış keçirilərkən 15 kiloqram 25 qram narkotik vasitə (15 kiloqram marixuana; 25 qram tiryək) aşkarlanaraq götürülüb.

Азербайджанские пограничники предотвратили попытку контрабанды наркотиков из Ирана
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Государственной пограничной службы (ГПС) Азербайджана.
Согласно информации, 3 июля в 23:27 на служебной территории погранотряда "Гёйтепе" два человека предприняли попытку нарушить государственную границу из Ирана в направлении Азербайджана.
Проигнорировавшие требования пограничников остановиться нарушители были задержаны после того, как сотрудники ГПС открыли предупредительный огонь.
"В ходе расследования было установлено, что задержанные - Анар Тарывердиев и Сервер Джарчыев являются жителями Газахского района. В ходе досмотра при них было обнаружено 15 кг марихуаны и 25 г опиума", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3