Türkiyənin vitse-prezidenti Cevdet Yılmaz Azərbaycanda səfərdədir - FOTO
Türkiyənin vitse-prezidenti Cevdet Yılmaz Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) dövlət başçılarının Şuşada keçiriləcək qeyri-rəsmi Zirvə görüşündə iştirak etmək məqsədilə iyulun 6-da Azərbaycana səfərə gəlib.
"Report" xəbər verir ki, TDT-yə üzv ölkələrin dövlət bayraqlarının dalğalandığı Füzuli Beynəlxalq Hava Limanında ali qonağın şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Türkiyənin vitse-prezidenti Cevdet Yılmazı Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin birinci müavini Yaqub Eyyubov, Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Emin Hüseynov, xarici işlər nazirinin müavini Samir Şərifov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

Вице-президент Турции Джевдет Йылмаз прибыл с визитом в Азербайджан - ФОТО
Вице-президент Турции Джевдет Йылмаз 6 июля прибыл с визитом в Азербайджан с целью участия в неофициальном саммите глав государств Организации тюркских государств (ОТГ), который пройдет в Шуше.
Как сообщает Report, в честь высокого гостя в Международном аэропорту Физули, где развевались государственные флаги стран-участниц ОТГ, выстроился почетный караул.
Вице-президента Турции Джевдета Йылмаза приветствовали первый заместитель премьер-министра Азербайджанской Республики Ягуб Эйюбов, специальный представитель Президента Азербайджана в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Эмин Гусейнов, заместитель министра иностранных дел Самир Шарифов и другие официальные лица.