Gəncədə narkokuryerdən 20 kq-dan çox heroin aşkarlandı
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupundan Oxu.Az-a verilən məlumata görə, Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsinin Narkotiklərlə Mübarizə Bölməsinin əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə narkokuryerlik edən, əvvəllər məhkum olunmuş Rafael Zeynalov saxlanılıb. Ondan 20 kq 755 qram heroin aşkar edilib.
Araşdırmalar zamanı müəyyən edilib ki, R.Zeynalov İran vətəndaşları ilə sosial şəbəkə vasitəsi ilə əlaqə yaradaraq ölkə ərazisinə qeyri-qanuni yolla gətirilərək Gəncə şəhəri ərazisində gizlədilən narkotiki öz istifadəsi, eləcə də satış üçün əldə edib.
Saxlanılan şəxs kuryer fəaliyyətini pul və narkotik müqabilində həyata keçirdiyini bildirib.
Faktla bağlı Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsində cinayət işi başlanıb, saxlanılan şəxs barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

27.06.2024 12:27 1 257
Согласно информации, сотрудники отдела по борьбе с наркотиками Гянджинского городского управления полиции задержали подозреваемого в наркокурьерской деятельности, ранее судимого Рафаэля Зейналова. У него было обнаружено и изъято 20 кг 755 г героина.
Было установлено, что Р.Зейналов через социальные сети вошел в контакт с гражданами Ирана и приобрел для собственного потребления и сбыта наркотики, которые были незаконно ввезены в страну и спрятаны на территории Гянджи.
Задержанный признался, что осуществлял курьерскую деятельность в обмен на деньги и наркотики.
По данному факту в Гянджинском городском управлении полиции возбуждено уголовное дело. В отношении Р.Зейналова избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3