İlham Əliyevə İtaliyanın "Leonardo" şirkətinin istehsalı olan hərbi təyyarə təqdim edilib
İyunun 26-da Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevə İtaliya Respublikasının "Leonardo" şirkətinin istehsalı olan "C-27J Spartan" tipli hərbi nəqliyyat təyyarəsi təqdim olunub.
President.az xəbər verir ki, tədbirdə İtaliyanın müdafiə naziri Quido Krosetto, İtaliyanın xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq nazirinin müavini Edmondo Çirielli, "Leonardo" şirkətinin prezidenti Stefano Pontekorvo iştirak ediblər.скачать dle 11.3

Ильхаму Алиеву представлен военно-транспортный самолет производства итальянской компании Leonardo
26 июня в Международном аэропорту Гейдар Алиев Президенту Азербайджанской Республики, Верховному главнокомандующему Вооруженными силами Ильхаму Алиеву был представлен военно-транспортный самолет C-27J Spartan производства итальянской компании Leonardo.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в мероприятии приняли участие министр обороны Италии Гуидо Крозетто, заместитель министра иностранных дел и международного сотрудничества этой страны Эдмондо Чириелли, президент компании Leonardo Стефано Понтекорво.скачать dle 11.3