Prezident “N” saylı hərbi hissəsinin açılışında
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev iyunun 25-də Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsinin açılışında iştirak edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Müdafiə nazirinin birinci müavini - Silahlı Qüvvələrin Baş Qərargah rəisi, general-polkovnik Nəcməddin Sadıkov və Müdafiə nazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin Komandanı general-leytenant Ramiz Tahirov dövlətimizin başçısı, Ali Baş Komandan İlham Əliyevə raport veriblər.
Hərbi hissədə yaradılan şəraitlə tanış olduqdan sonra Prezident İlham Əliyev hərbi hissənin komanda heyəti ilə görüşüb.

Президент Ильхам Алиев принял участие в открытии войсковой части Минобороны
Президент Азербайджана, Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Ильхам Алиев 25 июня принял участие в открытии войсковой части Министерства обороны.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, первый заместитель министра обороны - начальник Генерального штаба ВС генерал-полковник Наджмеддин Садыков и заместитель министра обороны - командующий Военно-воздушными силами генерал-лейтенант Рамиз Таиров отдали рапорт Президенту Ильхаму Алиеву.
После ознакомления с созданными в войсковой части условиями глава государства встретился с ее командующим составом.