İlham Əliyev iki general-mayora yeni vəzifə verdi - FOTO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin sərəncamları ilə general-mayor Namiq Poladov və general-mayor Mübariz Rzayev müvafiq olaraq Müdafiə Nazirliyinin Müdafiə Sənayesi İdarəsinin və Silahlı Qüvvələrin Təlim və Tədris Mərkəzinin rəisləri vəzifələrinə təyin olunublar.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, dekabrın 19-da Müdafiə nazirinin birinci müavini - Silahlı Qüvvələrin Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Nəcməddin Sadıkov vəzifələrə təyin olunan hərbi qulluqçuları şəxsi heyətə təqdim edib.
Ali Baş Komandanın Ordumuz qarşısında qoyduğu tapşırıqları bir daha şəxsi heyətə çatdıran Silahlı Qüvvələri Baş Qərargah rəisi xidməti fəaliyyətin daha səmərəli təşkili ilə bağlı tövsiyələrini verib.

Ильхам Алиев назначил на должности двух генерал-майоров - ФОТО
Распоряжениями Президента Азербайджана, Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева генерал-майор Намиг Поладов и генерал-майор Мубариз Рзаев назначены начальниками Управления оборонной промышленности Министерства обороны и Учебно-тренировочного центра Вооруженных сил соответственно.
Как сообщили в министерстве, 19 декабря первый заместитель министра обороны - начальник Генштаба Вооруженных сил генерал-полковник Наджмеддин Садыков представил их личному составу.
Н.Садыков еще раз напомнил военнослужащим о задачах, поставленных перед армией, и дал поручения по более эффективной организации служебной деятельности.