İlham Əliyev Vladimir Putinə başsağlığı verdi
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Prezidenti Zati-aliləri Vladimir Putin başsağlığı məktubu ünvanlayıb.
"Dağıstanda törədilmiş terror aktları nəticəsində dinc vətəndaşların və hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşlarının həlak olması xəbəri məni dərindən sarsıtdı.
Bu qanlı cinayətləri qətiyyətlə pisləyir, terrorizmin bütün forma və təzahürləri ilə mübarizəni dəstəkləyirik.
Azərbaycan xalqı adından və şəxsən öz adımdan Sizə, həlak olanların doğmalarına və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, bütün zərərçəkənlərin tezliklə şəfa tapmasını arzulayıram".
Qeyd edək ki, iyunun 23-də Dağıstanda terror aktları törədilib. Hadisələr zamanı 15-dən çox polis əməkdaşı həlak olub. Terrorçular zərərsizləşdiriliblər.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев выразил соболезнования Владимиру Путину
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил письмо с соболезнованиями президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
Глубоко потрясен известием о гибели мирных граждан и сотрудников правоохранительных органов в результате террористических актов, совершенных в Дагестане.
Мы решительно осуждаем эти кровавые преступления, поддерживаем борьбу со всеми формами и проявлениями терроризма.
От имени народа Азербайджана и от себя лично выражаю искренние соболезнования Вам, родным и близким погибших, желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим", - говорится в послании.скачать dle 11.3