Son günlər taksinin qiymətinin artmasına RƏSMİ MÜNASİBƏT - VİDEO
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, sürücülər bildiriblər ki, yeni tələblər onların işini çətinləşdirir.
Bəzi sürücülər verilən müddət ərzində köhnə avtomobilləri yenisi ilə əvəz etməyin çətin olduğunu qeyd ediblər. Buna görə də, onlar problemləri aradan qaldırmaq üçün vaxtın uzadılmasını istəyirlər.
Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin mətbuat katibi Tural Orucov bildirib ki, indiyə kimi dörd mindən çox taksi fəaliyyəti üçün icazə verilib. O, bu sahədə son vaxtlar müşahidə edilən qiymət artımına da münasibət bildirib.

В агентстве прокомментировали рост цен на такси в последние дни - ВИДЕО
Через две недели будет запрещено оказание услуг такси на автомобилях, не отвечающих установленным требованиям.
Как сообщает хezerxeber.az, водители заявляют, что новые требования создают им сложности.
По словам некоторых таксистов, за отведенный срок трудно заменить старые автомобили на новые машины, поэтому они хотят продления периода для устранения проблем.
В свою очередь, пресс-секретарь Агентства наземного транспорта Азербайджана (AYNA) Турал Оруджев сообщил, что до настоящего момента было выдано более 4 000 разрешений на деятельность такси. Он также прокомментировал недавнее повышение цен в этой сфере.