Samuxda məktəb direktoru şagirdlərlə birgə "oğru aləmi"ni tərənnüm edən mahnı ifa etdi? - AÇIQLAMA (VİDEO)
15.06.2024 14:16 1 704
Samuxda məktəb direktoru şagirdlərlə birgə
Samux rayonunda keçirilən "Son zəng" tədbirində kriminal həyat tərzini təbliğ edən ara mahnısı səsləndirilib, mahnı şagirdlər tərəfindən ifa olunub.
Bununla bağlı görüntülər oxu.az-ın redaksiyasına göndərilib.
Görüntülərdə Samux rayon İnstitut qəsəbə tam orta məktəbinin direktoru Gülsəba Abbasovanın şagirdlərlə birlikdə sözügedən mahnını müşayiət etdiyi iddia olunur.
Məsələ ilə bağlı Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinə sorğu ünvanladıq.
Qurumdan oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, məktəb rəhbərliyi və digər məsul şəxslərlə bağlı ölçü götürüləcək:
"Dünən ümumtəhsil müəssisələrində "Son zəng" tədbirləri keçirilib. Məktəblərə bu tədbirlərin keçirilməsi qaydalarını tənzimləyən müvafiq təlimat göndərilib. Təəssüf ki, bəzi hallarda təlimatın tələblərinin pozulduğu hallar da müşahidə olunur. Agentlik tərəfindən bu hallarla bağlı müvafiq araşdırmalar aparılacaq. Məktəb rəhbərliyi və digər məsul şəxslərlə bağlı ölçü götürüləcək".

В Самухском районе директор школы спела вместе с учениками песню, прославляющую "воровской мир"? - ВИДЕО
15.06.2024 14:16 1 695
В Самухском районе директор школы спела вместе с учениками песню, прославляющую
На мероприятии "Последний звонок", прошедшем в Самухском районе, прозвучала пропагандирующая криминальный образ жизни песня, которую в добавок ко всему хором спели ученики.
Соответствующие кадры были отправлены в редакцию oхu.az.
Утверждается, что вместе с выпускниками пела и директор Самухской районной общеобразовательной школы поселка Институт Гюльсаба Аббасова.
В связи с этим редакция сайта направила запрос в Госагентство дошкольного и общего образования.
В ответ на запрос oхu.az в агентстве сообщили, что в отношении руководства данного учебного заведения и других ответственных лиц будут приняты меры.
"Вчера в общеобразовательных учреждениях прошли мероприятия "Последний звонок". В школы были направлены соответствующие инструкции, которые регламентируют правила проведения этих мероприятий. К сожалению, в некоторых случаях наблюдались нарушения требований инструкции. Агентством будут проведено соответствующее расследование и приняты меры", - говорится в заявлении.