Maşını duracağa yerləşdirilən müharibə iştirakçısı özünü yandırdı
İyunun 12-də saat 8 radələrində İmişli rayonunda 2-ci Qarabağ müharibəsi iştirakçısı, 32 yaşlı Allahşükür Vaqif oğlu Həsənov 99-MP-301 dövlət qeydiyyat nişanlı "VAZ-2107" markalı avtomobili etibarnamə olmadan və nəqliyyat vasitəsinin konstruksiyasında dəyişiklik etdiyi üçün Dövlət Yol Polisi (DYP) əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Bildirilib ki, rayon ərazisində avtomobillə təhlükəli manevrlər edən sürücü özünü müharibə iştirakçısı kimi təqdim etməklə avtomobili istədiyi kimi idarə edəcəyini əsas gətirərək qanunsuz hərəkətlərini davam etdirib.
İdarəetmə hüququ olmadan idarə edilən avtomobil mühafizə olunan duracağa yerləşdirilib. Sürücü barəsində toplanan materiallar baxılması üçün aidiyyəti üzrə məhkəməyə göndərilib.
Bu gün səhər saatlarında A.Həsənov duracağa gələrək qanunsuz tələblər irəli sürməklə üzərinə yandırıcı maddə tökərək intihara cəhd edib. Cəhdin qarşısı ətrafda olan şəxslər tərəfindən alınaraq o xəstəxanaya yerləşdirilib.

Участник войны, автомобиль которого был отправлен на штрафстоянку, пытался совершить суицид
12 июня около 8:00 в Имишлинском районе 32-летний Аллахшукюр Гасанов, участник второй Карабахской войны, был задержан сотрудниками Государственной дорожной полиции за рулем автомобиля ВАЗ-2107 за то, что управлял транспортным средством без доверенности. Кроме того, было выявлено, что внес изменения в конструкцию транспортного средства.
Было отмечено, что водитель, совершавший опасные маневры на машине на территории района, представился участником войны и продолжал противоправные действия, мотивируя это тем, что будет управлять автомобилем так, как ему заблагорассудиться.
Транспортное средство было доставлено на охраняемую стоянку. Собранные материалы о водителе направлены в соответствующий суд для рассмотрения.
Сегодня утром А.Гасанов приехал на штрафстоянку и начал выдвигать незаконные требования, а затем попытался покончить жизнь самоубийством, облив себя бензином. Попытка суицида была пресечена очевидцами, мужчина был госпитализирован.