28.05.2024 11:17 3 123
Bildirilib ki, general-mayor, Azərbaycan Respublikası Veteranlar Şurasının sədri Dadaş Rzayev uzun sürən xəstəlikdən sonra dünyasını dəyişib.
Xatırladaq ki, D.Rzayev 22 dekabr 1935-ci ildə Goranboy rayonunda doğulub. 1993-cü ildə cəmi 4 ay Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri vəzifəsində işləyib. 2014-cü ildə Azərbaycan Respublikası Veteranlar Şurasının sədri seçilib. 2015-ci ildə isə "Azərbaycan Respublikasının ictimai həyatındakı səmərəli fəaliyyətinə və gənclərin vətənpərvərlik tərbiyəsindəki xidmətlərinə görə" "Şöhrət" ordeni ilə təltif edilib.

28.05.2024 11:17 2 883
Согласно информации, председатель Совета ветеранов Азербайджанской Республики генерал-майор Дадаш Рзаев скончался после продолжительной болезни.
Напомним, что Дадаш Рзаев родился 22 декабря 1935 года в Геранбойском районе. В 1993 году он всего четыре месяца проработал министром обороны Азербайджана. В 2014 году был избран председателем Совета ветеранов АР. В 2015 году был награжден орденом "Шохрат" "за плодотворную деятельность в общественной жизни Азербайджанской Республики и за заслуги в патриотическом воспитании молодежи".