Bakıda yeniyetmə elektron qəlyana görə 90 ay həbsdə qalacaq
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, işə Ağır Cinayətlər Məhkəməsində baxılıb. Məhkəmənin hökmünə əsasən, Emal Sənayesi üzrə Bakı Peşə Təhsil Mərkəzinin 1-ci kurs tələbəsi, 2008-ci il təvəllüdlü Namiq Quliyev (ad-soyad şərtidir) 7 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
O, cəzasını ümumi rejimli tərbiyə müəssisəsində çəkəcək.
Cinayətə isə elektron qəlyan üstündə düşən mübahisə səbəb olub. Belə ki, Namiq Quliyev dərs zamanı çəkməsi üçün elektron qəlyanı qrup yoldaşı Bağır Məmmədova (ad-soyad şərtidir) verib. Bağır isə dərsdən sonra qəlyanı qaytarmayıb. Bu isə yeniyetmələrin mübahisəsinə, sonda Bağırın üç bıçaq zərbəsi almasına səbəb olub.
Bağır Məmmədov məhkəmədə qrup yoldaşını bağışlamayıb, ona cəza verilməsini xahiş edib. “Elektron qəlyanı sahibinə niyə qaytarmadın?” sualına isə “yadımdan çıxdı” cavabını verib.скачать dle 11.3

В Баку завершился суд над подростком, ударившим своего товарища ножом из-за вейпа
Решением суда студент I курса Бакинского государственного центра профессионального образования по перерабатывающей промышленности Намиг Гулиев (имя и фамилия условные, 2008 г.р.) был приговорен к 7 годам и 6 месяцам лишения свободы. Он будет отбывать наказание в исправительном учреждении общего режима.
Согласно информации, причиной инцидента стал спор из-за электронного кальяна. Так, Н.Гулиев отдал устройство своему одногруппнику Багиру Мамедову (имя и фамилия условные) во время урока. После занятий последний не вернул вейп владельцу, что стало причиной спора между юношами, в результате Б.Мамедову было нанесено три ножевых ранения.
На суде Б.Мамедов заявил, что не прощает своего одногруппника, и потребовал наказания. Он также отметил, что просто забыл вернуть электронный кальян его владельцу.