Azərbaycanda ötən il 293 erkən evliliyin qarşısı alınıb
Qeyd olunub ki, Milli Fəaliyyət Planının icrası çərçivəsində tibb müəssisələrindən kənarda baş verən doğuş faktlarına nəzarətin gücləndirilməsi, belə faktlar əsasında erkən nikahların aşkarlanması tədbirləri də nəzarətdə saxlanılmış, həyata keçirilmiş tədbirlərlə hesabat ilində 293 erkən evliliyin qarşısı alınıb.
Sənəd parlamentin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu, İnsan hüquqları komitələrinin birgə iclasında müzakirə edilir.
Qeyd edək ki, Azərbaycanın İnsan Alverinə Qarşı Mübarizə üzrə Milli Koordinatoru, daxili işlər nazirinin birinci müavini, polis general-leytenantı Seyfulla Əzimovdur.скачать dle 11.3

В Азербайджане в прошлом году было предотвращено свыше 290 ранних браков
Как сообщает Report, это отражено в ежегодном отчете Национального координатора по борьбе с торговлей людьми.
Отмечается, что в рамках реализации Национального плана действий усилены меры контроля за рождаемостью вне медицинских учреждений и выявлению ранних браков, в результате в отчетном году были предотвращены 293 ранних брака.
Документ обсуждается на совместном заседании парламентских комитетов по правам человека, правовой политике и государственному строительству.
Отметим, что национальным координатором Азербайджана по борьбе с торговлей людьми является первый заместитель министра внутренних дел, генерал-лейтенант полиции Сейфулла Азимов.скачать dle 11.3