22 yaşlı tələbəni boğazında naqillə basdırıblar - TƏFƏRRÜAT (YENİLƏNİB/FOTO)
Təxminən 70 gün əvvəl itkin düşmüş və dünən Lənkəranda meyiti tapılan 22 yaşlı Könül Ağayeva tələbə imiş.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, nəşi Lənkəranda yaşayış olmayan evin zirzəmisində tapılan K.Ağayeva Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Cəlilabad filialının “Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi ixtisası”nın 4-cü kurs tələbəsi olub.
O da məlum olub ki, Cəlilabad rayon, Muğan kənd sakini olan K.Ağayeva boğularaq qətlə yetirilib. Onun meyiti Lənkəran şəhəri Hacı Zeynalabdin Tağıyev küçəsində evin zirzəmisində basdırıldığı yerdən çıxarılarkən boğaz nahiyəsində naqil olub.
Hadisənin kim tərəfindən, hansı zəmində törədilməsi hələlik məlum deyil.
Qeyd edək ki, ilkin məlumatlarda 22 yaşlı qızın işləmək məqsədilə Lənkərana gəlməsi, bu il martın 2-dən itkin düşdüyü bildirilib.
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) Cəlilabad filialının tələbəsi Könül Ramin qızı Ağayeva vəfat edib.
Bu barədə ADPU məlumat yayıb.
Bildirilib ki, o, universitetin “Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi ixtisası”nın 4-cü tədris ilinin tələbəsi olub.

Скончавшаяся студентка АГПУ оказалась убита - ОБНОВЛЕНО (ФОТО)
22-летняя Кенуль Агаева, пропавшая без вести 2 марта и найденная вчера в Лянкяране, была студенткой.
Как сообщает Qafqazinfo, ее тело было найдено в подвале нежилого дома на улице Гаджи Зейналабдина Тагиева. Она была студенткой 4-го курса Джалилабадского филиала Азербайджанского государственного педагогического университета (АГПУ) по специальности "преподавание азербайджанского языка и литературы".
По информации, покойная была задушена. При обнаружении ее трупа на шее был замечен провод.
Причина убийства и личность совершившего преступное деяние пока неизвестны.
Скончалась студентка Джалилабадского филиала Азербайджанского государственного педагогического университета (АГПУ) Кенуль Агаева.
Информацию об этом распространил вуз.
К.Агаева являлась студенткой IV курса, обучалась по специальности "преподавание азербайджанского языка и литературы".