Güllələnən icra başçısının qızına da Şuşada ev verildi - FOTO
Ötən gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şuşada birinci yaşayış kompleksinin açılışında iştirak edib və şəhərə köçmüş ilk sakinlərlə görüşüblər.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım mənzillərin açarlarını sakinlərə təqdim ediblər.
Modern.az xəbər verir ki, mənzillə təmin olunanlardan biri də Şuşanın 1991-ci ildə güllələnmiş icra başçısı Mikayıl Gözəlovun qızı Səbinə Gözəlova olub.
Səbinə Gözəlova Şuşa şəhər 1 nömrəli məktəbin direktorudur. O, bu vəzifəyə ötən il təyin olunub.
O, görüş zamanı Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevaya təşəkkür edib.
“Təşəkkür edirəm, minnətdaram. Bu gün atamın ruhu şaddır. Bütün şəhidlərimizin ruhu şaddır. Biz sizinlə fəxr edirik, qürur duyuruq. Təşəkkür edirəm, çox sağ olun”, - o deyib.
Qeyd edək ki, Səbinə Gözəlovanın atası Mikayıl Gözəlov Şuşa Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı olub. O, 1991-ci ilin 11 dekabrında Şuşadakı iş otağında güllələnərək öldürülüb.

Дочери расстрелянного главы ИВ выделен дом в Шуше - ФОТО
Минувшим днем Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева приняли участие в открытии первого жилого комплекса в Шуше и встретились с первыми жителями, возвратившимися в город.
Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева вручили им ключи от квартир.
Как сообщает modern.az, одной из жителей была Сабина Гезалова - дочь расстрелянного в 1991 году главы Исполнительной власти Шушинского района Микаила Гезалова.
Сабина Гезалова - директор школы №1 города Шуша. На эту должность она была назначена в прошлом году.
В ходе встречи С.Гезалова выразила благодарность главе государства и Первому вице-президенту.
"Сегодня душа моего отца радуется. Радуются души всех наших шехидов. Мы гордимся вами. Благодарю, большое спасибо", - сказала она.
Отметим, что Микаил Гезалов 11 декабря 1991 года был убит в своем кабинете в Шуше выстрелом из автоматического оружия.