03.05.2024 12:21 1 641
“Hazırda həmin iş üzrə istintaq davam edir. İlkin ekspertiza rəyi alınıb. Əlavə komission psixiatriya ekspertizası təyin edilib. Ekspertizanın rəyindən asılı olaraq obyektiv ədalətli qərarın qəbul edilməsi təmin ediləcək”.
Prokuror Əhməd Əhmədovun hazırda istintaq təcridxanasında saxlandığını deyib.
Qeyd edək ki, fevral ayının 13-də 5 nəfər ailə üzvünün qəsdən öldürülməsinə dair Xətai rayon prokurorluğunda istintaq edilən cinayət işi üzrə təqsirləndirilən şəxs Əhməd Əhmədovun barəsində təyin olunmuş komission məhkəmə-psixiatrik ekspertizasının 4 aprel 2024-cü il tarixli rəyinə əsasən, o cinayət əməlini törədən zaman anlaqsız vəziyyətdə olub. İstintaq orqanı tərəfindən təqsirləndirilən şəxs Ə.Əhmədovun cinayətin törədildiyi anda psixi vəziyyətinin yenidən müayinə olunması üçün 5 aprel 2024-cü il tarixdə təkrar komission məhkəmə-psixiatrik ekspertizası təyin olunub və o, məhkəmənin qərarı ilə tibb müəssisəsinə yerləşdirilib.
Faktla bağlı Xətai Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə) və 120.2.7-ci (iki və ya daha çox şəxsi öldürmə) maddələri ilə cinayət işi başlanıb, Əhməd Əhmədov prokurorluğun qərarı ilə iş üzrə təqsirləndirilən şəxs qismində istintaqa cəlb edilib.скачать dle 11.3

Прокурор: Принятие решения в отношении Ахмеда Ахмедова зависит от заключения экспертизы
Продолжается расследование уголовного дела Ахмеда Ахмедова, задержанного за убийство пяти членов своей семьи.
Как передает АПА, об этом заявил журналистам прокурор Хатаинского района Сардар Иманов.
"В настоящее время по данному делу продолжается расследование. Получено заключение предварительной экспертизы. Назначена дополнительная комиссионная психиатрическая экспертиза. В зависимости от заключения экспертизы будет принято объективное и справедливое решение", - заявил С.Иманов.
По словам прокурора, Ахмед Ахмедов в настоящее время находится в СИЗО.
Напомним, 13 февраля в Баку были убиты Мехман Ахмедов (1972 г.р.), Бике Ахмедова (1977 г.р.) и их сын (2015 г.р.). Подозреваемый в убийстве Ахмед Ахмедов (1999 г.р.) был задержан сотрудниками полиции. После этого возникли обоснованные подозрения в том, что А.Ахмедов таким же образом расправился со своей сестрой Эльмирой Ахмедовой и ее пятилетней дочерью.
По данному факту в прокуратуре Хатаинского района возбуждено уголовное дело по статьям 120.2.4 (умышленное убийство, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом) и 120.2.7 (умышленное убийство двух и более лиц) Уголовного кодекса АР.скачать dle 11.3