Prezident TDT-yə üzv və müşahidəçi dövlətlərin dini rəhbərlərindən ibarət nümayəndə heyətini qəbul edib - FOTO
01.05.2024 13:17 1 734
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 1-də Türk Dövlətləri Təşkilatına (TDT) üzv və müşahidəçi dövlətlərin müsəlman dini rəhbərlərindən ibarət nümayəndə heyətini qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, nümayəndə heyətinə Özbəkistan Müsəlmanlar İdarəsinin sədri Nuriddin Xaliknazarov, Qazaxıstan Müsəlmanlar İdarəsinin sədri Naurızbay Otpenov, Qırğızıstan Müsəlmanlar İdarəsinin sədri Abdulaziz Zakirov və Şimali Kipr Türk Respublikasının Diyanət İşləri Başkanı Ahmet Unsal daxildir.

Президент Ильхам Алиев принял делегацию религиозных лидеров государств-членов и наблюдателей ОТГ - ФОТО
01.05.2024 13:17 1 707
1 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию мусульманских религиозных лидеров государств-членов и наблюдателей Организации тюркских государств (ОТГ).
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в состав делегации входят председатель Управления мусульман Узбекистана Нуриддин Халикназаров, председатель Управления мусульман Казахстана Наурызбай Отпенов, председатель Управления мусульман Кыргызстана Абдулазиз Закиров и глава Управления по делам религии Турецкой Республики Северный Кипр Ахмет Унсал.