İlham Əliyev Pakistanın MUSLİM İnstitutunun direktorunu qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev aprelin 30-da Pakistan İslam Respublikasının MUSLİM İnstitutunun direktoru, Cunaqad Ştatının Baş naziri Sahibzadə Sultan Əhməd Əlini qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, görüşdə Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun əhəmiyyəti vurğulanıb, bu tədbirin müxtəlif mədəniyyətlərin nümayəndələri arasında əlaqələrin qurulması işinə töhfə verdiyi qeyd olunub.
Söhbət zamanı Azərbaycan-Pakistan əlaqələrinə toxunularaq ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bildirilib, müxtəlif məsələlərlə bağlı Azərbaycanın və Pakistanın daim bir-birini dəstəkləməsinin önəmi vurğulanıb.
Görüşdə ulu öndər Heydər Əliyevin Pakistana səfərinin ölkələrimiz arasında əlaqələrin təməlini qoyduğu qeyd edilib və yüksək səviyyədə həyata keçirilən qarşılıqlı səfərlərin və görüşlərin münasibətlərimizin möhkəmlənməsi işinə töhfə verdiyi bildirilib.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев принял директора Мусульманского института Пакистана
30 апреля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял директора Мусульманского института Исламской Республики Пакистан, премьер-министра штата Джунагад Сахибзаде Султана Ахмада Али.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на встрече была подчеркнута важность предстоящего в Баку Всемирного форума по межкультурному диалогу, отмечено, что это мероприятие вносит вклад в дело налаживания связей между представителями различных культур.
В ходе беседы были затронуты азербайджано-пакистанские связи, отмечено, что дружественные и братские отношения между нашими странами успешно развиваются во всех сферах, подчеркнуто значение постоянной поддержки Азербайджаном и Пакистаном друг друга в различных вопросах.
На встрече отмечалось, что визит великого лидера Гейдара Алиева в Пакистан заложил основу связей между нашими странами, было доведено до внимания, что взаимные визиты и встречи на высоком уровне способствуют укреплению двусторонних отношений.скачать dle 11.3