Astanada Prezident İlham Əliyevlə türkiyəli həmkarı Rəcəb Tayyib Ərdoğanın görüşü olub - YENİLƏNİB
Noyabrın 3-də Astanada Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında dostluq, qardaşlıq və müttəfiqlik əlaqələrinin müxtəlif sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bildirilib. Bu ilin sentyabrında həyata keçirilən antiterror tədbirlərinin uğurla başa çatması məmnunluqla vurğulanıb.
Rəcəb Tayyib Ərdoğan dövlətimizin başçısını Xankəndi və Xocalı şəhərlərində Azərbaycan Bayrağını ucaltması münasibətilə təbrik edib.
Söhbət zamanı Türk Dövlətləri Təşkilatının “Türk Əsri” çağırışı altında 10-cu yubiley Zirvə görüşünün ölkələrimiz və xalqlarımız arasında əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi işinə xidmət etdiyi qeyd olunub.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərimizin bundan sonra da uğurla inkişaf edəcəyinə əminlik bildirilib, əməkdaşlığımızın perspektivləri və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

В Астане состоялась встреча Ильхама Алиева и Реджепа Тайипа Эрдогана - ОБНОВЛЕНО
3 ноября в столице Казахстана Астане состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на встрече было отмечено, что дружеские, братские и союзнические отношения между Азербайджаном и Турцией успешно развиваются в различных сферах. С удовлетворением было подчеркнуто успешное завершение проведенных в сентябре этого года антитеррористических мероприятий.
Реджеп Тайип Эрдоган поздравил главу нашего государства с поднятием флага Азербайджана в городах Ханкенди и Ходжалы.
В ходе беседы было отмечено, что 10-й юбилейный саммит Организации тюркских государств под девизом "Тюркский век" служит дальнейшему укреплению сотрудничества между нашими странами и народами.
На встрече была выражена уверенность, что двусторонние отношения будут и дальше успешно развиваться, состоялся обмен мнениями о перспективах сотрудничества и вопросах, представляющих взаимный интерес.