Musiqi və incəsənət məktəblərinə şagird qəbulunda - YENİLİK
Mayın 6-dan 31-dək Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə şagird qəbulu ilk dəfə olaraq my.culture.az vahid şəxsi kabineti vasitəsilə aparılacaq.
Bununla da təhsilalanlar əlavə vaxt sərf etmədən və təhsil müəssisələrinə getmədən şəxsi kabinet üzərindən qeyd olunan xidmətdən yararlana biləcəklər. Bu da vətəndaş məmnuniyyəti, şəffaf və çevik ünsiyyətin təmin edilməsində önəmli rol oynayacaq.
Təhsilalanın müraciətinin nəticəsi, habelə imtahanın vaxtı və yeri ilə bağlı namizədin şəxsi kabinet və elektron poçt ünvanına bildiriş göndəriləcək.
Qeydiyyatdan uğurla keçmiş namizədlər iyunun 5-dən 15-dək əyani şəkildə keçiriləcək qəbul imtahanlarında iştirak edə biləcəklər. Bütün imtahanlar yekunlaşdıqdan sonrakı üç gün ərzində namizədin şəxsi kabinetinə nəticəyə dair bildiriş göndəriləcək. Uğur qazanmış təhsilalanlar üç gün müddətində sistem üzərindən təhsil alacaqlarını təsdiq etməlidirlər.
Məlumat üçün bildirək ki, Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərində tədrisin müasir tələblərə uyğun qurulması istiqamətində sistemli iş aparılır. Təhsilalanların elektron qəbulu prosesində ən vacib məqam rəqəmsallaşma, ölkədaxili informasiya sistemləri ilə inteqrasiya və əlçatan xidmət tələblərinə cavab verməkdir. Eyni zamanda Mədəniyyət Nazirliyi sistemində bütün xidmətlərin my.culture.az vahid şəxsi kabineti üzərindən inteqrasiyası uğurla icra olunur ki, bu da cəmiyyətlə daha çevik və hərtərəfli kommunikasiyanın qurulmasında vacib əhəmiyyət daşıyır.
Daha ətraflı məlumatı təqdim olunan tez-tez verilən sual-cavab bölməsi vasitəsilə əldə edə bilərsiniz.скачать dle 11.3

Прием учащихся в музшколы и центры искусств будет осуществляться по-новому
В Азербайджане с 6 по 31 мая прием учащихся в музыкальные школы, школы и центры искусств при Министерстве культуры впервые будет осуществляться посредством личного кабинета на my.culture.az.
Благодаря этому обучающиеся смогут воспользоваться данной услугой через личный кабинет, не посещая учебные заведения и не тратя лишнего времени. Это сыграет важную роль в обеспечении удовлетворенности граждан, прозрачности и гибкости общения.
Уведомление о результатах рассмотрения обращения учащегося, а также времени и месте проведения экзамена будет отправлено в личный кабинет и на адрес электронной почты кандидата.
Претенденты, успешно прошедшие регистрацию, смогут принять участие во вступительных экзаменах, которые пройдут очно с 5 по 15 июня. После сдачи всех экзаменов уведомление об их итогах будет отправлено в личный кабинет кандидата в течение трех дней. Учащиеся, успешно прошедшие тестирование, в течение трех дней должны подтвердить через систему намерение получать образование.
Для информации сообщаем, что в музыкальных школах, школах и центрах искусств, подведомственных Минкультуры, ведется системная работа по организации образования в соответствии с современными требованиями. Важнейшим моментом в процессе электронного приема учащихся является цифровизация, интеграция с информационными системами внутри страны и удовлетворение требований доступных услуг. В то же время в системе Министерства культуры успешно реализуется интеграция всех услуг посредством личного кабинета на my.culture.az, что имеет важное значение для установления более гибкой и всесторонней коммуникации с обществом.