Kişi azyaşlı övladını danlayan bacısını döydü - MƏHKƏMƏ
Abşeron Rayon Məhkəməsində bacısını döyməkdə təqsirləndirilən Qamət Cəfərovun (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Sevinc Quliyevanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə cinayət işinə xitam verilib və o, cinayət məsuliyyətindən azad edilib.
İttihama görə, hadisə 28 yanvar 2024-cü il tarixdə, saat 15:30-da Abşeron rayonu, Hökməli qəsəbəsində qeydə alınıb.
Belə ki, Qamət Cəfərov ailə üzvləri ilə birgə yaşadığı evdə bacısı, Nanə Cəfərova (şərti) ilə mübahisə edib. Mübahisəyə səbəb isə qadının nadinclik edən azyaşlı övladını danlaması olub. Qamət də buna görə bacısına irad bildirib. Nəticədə o, zərərçəkmiş şəxsin üzərinə hücum edib, qəsdən onun sifət, baş, ayaq və bədəninin müxtəlif nahiyələrinə yumruqla ardıcıl zərbələr vuraraq, bacısına yüngül xəsarət yetirib.скачать dle 11.3

Мужчина избил сестру, отругавшую его малолетнего ребенка - СУД
В Абшеронском районном суде завершено рассмотрение уголовного дела Гамета Джафарова (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.), обвиняемого в избиении сестры.
Как сообщает pravda.az, согласно приговору, объявленному на заседании под председательством судьи Севиндж Гулиевой, уголовное дело было прекращено, а подсудимый освобожден от уголовной ответственности.
Согласно обвинительному заключению, инцидент был зафиксирован 28 января 2024 года в поселке Хокмели Абшеронского района.
В доме, где Г.Джафаров проживает со своей семьей, между ним и его сестрой Наной Джафаровой произошел конфликт из-за того, что женщина поругала его малолетнего ребенка за баловство. Гамет отчитал за это сестру. В итоге он напал на потерпевшую и, нанеся ей последовательные удары кулаками по лицу, голове, ногам и различным частям тела, умышленно причинил легкие телесные повреждения.скачать dle 11.3