Azərbaycanlı TIR sürücüsü üç aydır Gürcüstan sərhədini keçə bilmir - VİDEO
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, sürücü Aqil İsrafilov iddia edib ki, idarə etdiyi şokolad yüklü TIR fevralın dördündə Batumi şəhərində qəzaya uğrayıb.
Nəticədə qəzalı vəziyyətdə olan körpü uçub, sürücünün idarə etdiyi avtomobil isə aşıb. Bundan sonra hadisə yerinə gələn polis sürücüyə 61 min lari, yəni 38 min manat cərimə yazıb.
Zərərçəkmiş sürücü bildirib ki, Türkiyədən götürdüyü şokoladı Rusiyaya aparırmış və Gürcüstandan tranzit olaraq keçirmiş. Sürücü iddia edir ki, qəzadan sonra onun başı qarışıq olduğu üçün yükün yarısı da oğurlanıb.
Məsələ ilə bağlı Xarici İşlər Nazirliyindən (XİN) bildirilib ki, yol-nəqliyyat hadisəsi keçirən sürücü bu barədə Azərbaycanın Gürcüstandakı səfirliyinə müraciət etsin.

Азербайджанский водитель фуры уже три месяца не может пересечь границу Грузии - ВИДЕО
Как сообщает xezerxeber.az, Агиль Исрафилов утверждает, что 4 февраля грузовик, которым он управлял, попал в аварию в Батуми.
В результате ДТП обрушился мост, находившийся в аварийном состоянии, а фура, которой управлял мужчина, перевернулась. Прибывшие на место сотрудники полиции оштрафовали А.Исрафилова на 61 000 лари, то есть на 38 000 манатов.
По словам водителя, он вез в Россию загруженный в Турции шоколад, и следовал транзитом через Грузию. Мужчина также утверждает, что после аварии половина груза была украдена.
В Министерстве иностранных дел Азербайджана в связи с данным инцидентом порекомендовали попавшему в ДТП гражданину обратиться в посольство Азербайджана в Грузии.