Göygöldə cüdo üzrə Avropa Kuboku keçiriləcək
Avropa Cüdo Birliyinin (EJU) rəsmi təqviminə daxil olan yarış 4-5 mayda yenidən Göygöldə baş tutacaq.
Azərbaycan Cüdo Federasiyasının (ACF) baş katibi Rəşad Rəsullu bildirib ki, yarışın regionda keçirilməsi cüdonun ölkəmizdə kütləviləşdirilməsi, həmçinin uşaqlar və yeniyetmələr arasında populyarlaşdırılması baxımından mühüm rol oynayır.
O, bu yarışın yeniyetmələrdən ibarət milli üzvlərinin öz peşəkarlıqlarını artırmaları, Avropa və dünya birinciliklərində iştirak edəcək heyətin müəyyənləşdirilməsi baxımından mühüm rol oynayacağını vurğulayıb.
Qeyd edək ki, turnir bitdikdən sonra yarışda iştirak edəcək ölkələrin idmançılarının iştirakı ilə 6-8 mayda beynəlxalq təlim-məşq toplanışı təşkil ediləcək.скачать dle 11.3

В Гейгеле пройдет Кубок Европы по дзюдо
Как сообщает Report, соревнования, включенные в официальный календарь Европейского союза дзюдо (EJU), вновь пройдут в Гейгеле 4-5 мая.
Генеральный секретарь Федерации дзюдо Азербайджана Рашад Расуллу отметил, что проведение соревнований в регионе играет важную роль в популяризации дзюдо в стране, в частности среди детей и подростков, и в повышении профессионализма юниоров сборной.
После завершения турнира 6-8 мая будет организован международный учебно-тренировочный сбор представителей стран, которые примут участие в соревнованиях.скачать dle 11.3