Ucarda sürücüyə yazılan qəribə cərimə - VİDEO
Yüksək sürətlə hərəkət edən başqa sürücünün cəriməsi Ucar sakininə göndərilib. Sonradan cərimənin yol polisinə aid olduğu məlum olub.
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, Qəhrəman Məmmədov 18 il əvvəl aldığı VAZ-2106 markalı minik maşınını bu günə qədər etibarnamə ilə idarə edib.
Onun sözlərinə görə, bir il öncə qardaşına etibarnamə verib. Bundan sonra onun mobil telefonuna Bakı-Quba magisrtal yolunda sürət həddini aşdığına görə radara düşməsi ilə bağlı mesaj gəlib. Qəhrəman Məmmədov bundan sonra Ucar rayon polis şöbəsinin dövlət yol polis bölməsinə yaxınlaşıb. Araşdırma zamanı məlum olub ki, cərimə yol polisinə məxsusdur.
Q.Məmmədovun sözlərinə görə, başına gələnlər bununla bitməyib. Yenidən onun cərimələndiyi məlum olub. Amma bu dəfə araşdırma üçün müraciət etsə də, cəhdləri boşa çıxıb.
Məsələ ilə bağlı Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) inspektoru Elvin Hacıyev bildirib ki, yol verilən qayda pozuntusu xüsusi texniki vasitənin köməkliyi ilə aşkar edilərkən texniki xəta səbəbindən şəxs barəsində yanlış qərar çıxarılıb. Məsələ araşdırılaraq texniki xəta aradan qaldırılıb.

В Уджаре водителю назначили штраф за чужое нарушение - ВИДЕО
Жителю Уджара назначили штраф за чужое нарушение правила дорожного движения. Как выяснилось, максимальную допустимую скорость на самом деле превысил сотрудник дорожной полиции.
Как сообщает хezerxeber.az, Гахраман Мамедов управляет автомобилем ВАЗ-2106, который он купил 18 лет назад, по доверенности.
По словам мужчины, год назад он переписал доверенность на имя своего брата. После этого ему на мобильный телефон пришло сообщение о том, что он якобы нарушил скоростной режим на автомагистрали Баку - Губа. Чтобы выяснить, в чем дело, он отправился в отделение Государственной дорожной полиции Уджарского РОП, где и выяснилось, что штраф выписан на имя сотрудника дорожной полиции.
Как рассказал далее Г.Мамедов, на этом проблемы не закончились. На его имя вновь прислали протокол со штрафом. Хотя водитель и обратился по данному вопросу в полицию еще раз, он так и не смог получить внятного ответа.
Инспектор Главного управления Государственной дорожной полиции Эльвин Гаджиев отметил, что в отношении данного лица было вынесено ошибочное решение. После объективного расследования вопрос был решен.