Rusiyanın baş naziri Azərbaycana ikigünlük səfərə gəlir
Rusiya hökumətinin mətbuat xidmətinin məlumatına görə, səfər çərçivəsində o, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Baş nazir Əli Əsədovla görüşlər keçirəcək.
Danışıqlar zamanı Rusiya-Azərbaycan ticarət-iqtisadi əməkdaşlığının inkişafı ilə bağlı bir sıra məsələlərin nəzərdən keçirilməsi planlaşdırılır. Enerji, nəqliyyat, sənaye, mədəni, humanitar və digər sahələrdə birgə layihələrin təşviqinə xüsusi diqqət yetiriləcək.
Görüşlərin və danışıqların yekunu olaraq bir sıra hökumətlərarası və idarələrarası sənədlərin imzalanacağı gözlənilir.

05.03.2024 11:54 1 713
Согласно информации, в ходе визита М.Мишустин проведет встречи с официальными лицами Азербайджана, на которых планируется рассмотреть комплекс вопросов, связанных с развитием российско-азербайджанского торгово-экономического сотрудничества.
Отмечается, что особое внимание при этом будет уделено продвижению совместных проектов в энергетической, транспортной, промышленной, культурно-гуманитарной и других областях.
Ожидается, что по итогам встреч и переговоров будет подписано несколько межправительственных и межведомственных документов.скачать dle 11.3