Saakaşvilinin zəhərlənməsi ilə bağlı analizlərin cavabı AÇIQLANDI
“Gürcüstanın məhkum olunmuş eks-prezidenti Mixail Saakaşvili zəhərlənməyib. Bu, bir sıra klinik tədqiqatlarla sübut olunub”.
Bu barədə gürcüstanlı siyasətçinin müalicə olunduğu “Vivamedi” klinikasının baş direktoru Nino Nadiradze bildirib.
O, zəhərlənmə faktını qəti şəkildə inkar edib:
“Zəhərlənmə olmayıb, bunu heç kim təsdiq edə bilməz, hətta onların dəvət etdikləri ekspertlər belə, bizim alman məktəbi də bunu inkar edir. Biz siyasi oyunlara qarışmayacağıq”.
Onun sözlərinə görə, heç kim Saakaşvilini zəhərlənmədən müalicə etməyib, ona görə hətta zəhərlənmə olduğu güman edilsə belə, xəstə özünü sağalda bilməzdi.
“Biz zəhərlənmə müalicə etməmişik. Bundan öz-özünə sağalma da olmur. Bu və ya digər maddə ilə zəhərlənmənin tamamilə fərqli kliniki, vizual, laboratoriya, instrumental təzahürləri var”, - deyə Nadiradze bildirib.

Саакашвили не был отравлен?
Осужденный экс-президент Грузии Михаил Саакашвили не был отравлен. Это доказано рядом клинических исследований.
Об этом заявила Нино Надирадзе, генеральный директор клиники "Вивамеди", в которой грузинский политик проходит лечение.
"Мы категорически отрицаем факт отравления и подтверждаем это рядом клинических и лабораторных исследований. Никакого отравления не было, никто этого не может подтвердить, даже приглашенные ими эксперты и наша немецкая школа тоже это отрицает. Мы не будем ввязываться в политические игры", - сказала Надирадзе.
По ее словам, Саакашвили никто не лечил от отравления, поэтому в случае, если допустить, что отравление все-таки было, то пациент бы не смог самоизлечиться.
"Мы не лечили отравление. Самоисцеление в это время не происходит. Существуют совершенно разные клинические, визуальные, лабораторные и инструментальные проявления при отравлении тем или иным веществом", - подытожила Надирадзе.