Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Fevralın 5-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, əvvəlcə iclasda 16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsinin tərkibində dəyişikliklər edilib, həmçinin cari məsələlərə baxılıb.
Sonra çıxış edən MSK sədri Məzahir Pənahov seçki ilə bağlı bütün məsələlərin yekunlaşdığını diqqətə çatdırıb.
O, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə səsvermə ilə bağlı məsələlərin yüksək səviyyədə təşkil edildiyini deyib.
Mərkəzi Seçki Komissiyası sədrinin müavini Rövzət Qasımov müddəti bitmiş şəxsiyyət vəsiqələri ilə bağlı məsələyə aydınlıq gətirib.
Bildirib ki, əgər hər hansı vətəndaşın şəxsiyyət vəsiqəsinin etibarlılıq müddəti bitibsə, o, fevralın 7-də keçiriləcək prezident seçkisində öz səsvermə hüququndan istifadə edə bilər.скачать dle 11.3

Состоялось очередное заседание Центральной избирательной комиссии
Очередное заседание Центральной избирательной комиссии (ЦИК) под председательством Мазахира Панахова состоялось 5 февраля.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на заседании были внесены изменения в состав Ясамальского второго избирательного округа №16, а также рассмотрены текущие вопросы.
Выступивший затем председатель ЦИК Мазахир Панахов довел до внимания участников заседания, что все вопросы, связанные с выборами, решены. Он подчеркнул, что вопросы, связанные с голосованием на освобожденных от оккупации территориях, организованы на высоком уровне.
Заместитель председателя Центральной избирательной комиссии Ровзат Гасымов внес ясность в вопрос, связанный с просроченными удостоверениями личности. Он отметил, что даже если у какого-либо гражданина истек срок действия удостоверения личности, он сможет воспользоваться своим правом голоса на президентских выборах, которые состоятся 7 февраля.скачать dle 11.3